Legia Warszawa zdobyła Puchar Polski!

(STYK)
Legia Warszawa pokonała w Bydgoszczy Lecha Poznań w finałowym meczu Pucharu Polski. Dzięki temu zwycięstwu ekipa ze stolicy zapewniła sobie awans do Ligi Europy.

Przyjazd kibiców Legii Warszaw i Lecha Poznań na mecz Pucharu Polski

Podopieczni Macieja Skorży przegrali pierwszą połowę 0:1. W drugiej części meczu prezentowali się zdecydowanie lepiej i zdołali doprowadzić do remisu. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały rzuty karne.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (1:0), karne - 4:5.
Bramki: Dimitrije Injac (28), oraz Manu (66).
LECH: Kotorowski - Henriquez, Bosacki, Wojtkowiak, Wołąkiewicz - Wilk (75. Kiełb), Injac (68. Stilic), Murawski, Stilić, Kriwiec (103. Mikołajczak) - Rudnevs.
LEGIA: Skaba - Rzeźniczak, Astiz (46. Komorowski), Choto (75. Cabral), Wawrzyniak - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Radović, Rybus (58. Kucharczyk)- Hubnik.

Karne:
4:5 - Wołąkiewicz skuteczny. Wawrzyniak także!
3:4 - Mikołajczak technicznym strzałem pokonuje Skabę. Rzeżniczak trafia. Legia blisko zwycięstwa.
2:3 - Rudnevs doprowadza do wyrównania. Radość Lechitów trwała jednak krótko, bowiem nie pomylił się Vrdoljak.
1:2 - Stilić perfekcyjnie wykonał rzut karny. Komorowski także.
0:1 - Skaba broni strzał Bosackiego. Cabral trafia!