Filharmonia

  Filharmonia

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wszyscy, którzy doceniają współczesne interpretacje wielkiej klasyki, z przyjemnością wysłuchają tego koncertu. W Filharmonii Pomorskiej zagra Jakub Jakowicz, człowiek, który urodził się ze skrzypcami w rękach.
  Jakub Jakowicz ma 25 lat. Pochodzi ze znanej muzycznej rodziny i już w dzieciństwie grał w duecie ze swoim ojcem i mistrzem - Krzysztofem Jakowiczem, profesorem Warszawskiej Akademii Muzycznej. W klasie ojca został dwa lata temu asystentem. W Bydgoszczy Jakub Jakowicz występował już w 1994 (miał wówczas 13 lat). Grał wtedy koncert skrzypcowy D-dur Czajkowskiego. Za prawdziwy jednak debiut młody skrzypek uznaje występ w 2001 roku z Filharmonią Monachijską i Orquesta National de Espana w Madrycie. To był prawdziwy początek kariery, a przede wszystkim wspaniała promocja jego talentu.

  Dzisiaj Jakub Jakowicz jest jednym z najbardziej uznanych polskich młodych muzyków. W 2003 roku dostał "Paszport Polityki", a od niedawna jest muzykiem Zehetmair Quartett, zespołu założonego przez skrzypka i dyrygenta Thomasa Zehetmaira. W tym roku Jakub Jakowicz odbył z kwartetem europejskie tournée. 25-letni skrzypek nagrał siedem płyt.

  W Filharmonii Pomorskiej Jakub Jakowicz zagra VI Symfonię "Pastoralną" Beethovena, uwerturę "Leszek Biały" Elsnera i koncert skrzypcowy a-moll Dvořáka.
  jakub jakowicz

  Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6, piątek, godz. 19, bilety 15 i 28 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo