Po prostu Tortilla i już

  Po prostu Tortilla i już

  tekst i fot. SZYMON KIŻUK

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Maurycy i Tortilla

  Maurycy i Tortilla

  Jeszcze we wrześniu ukaże się najnowsza płyta Tortilli. - To nasz najbardziej przemyślany i najlepszy materiał - mówi lider zespołu Maurycy Męczekalski.
  Maurycy i Tortilla

  Maurycy i Tortilla

  - Tytuł ma zaakcentować modyfikacje naszej nazwy - tłumaczy Maurycy Męczekalski, gitarzysta Tortilli i kompozytor wszystkich utworów na najnowszej płycie. - Nazywaliśmy się Tortilla Flat, teraz po zmianie wokalisty nazywamy się Tortilla. W przypadku zespołu zmiana wokalisty jest rzeczą bardzo istotną, więc musiało być tego jakieś odbicie.

  Nowym wokalistą zespołu jest Przemek Łosoś. Chociaż określenie "nowy" nie jest może zbyt dobre, gdyż śpiewa z Tortillą już od dwóch lat.
  I tyle właśnie trwały prace nad płytą. - Pomysły muzyczne powstały jeszcze ż poprzednim wokalistą - opowiada Maurycy. - Potem nastąpiła zmiana wokalisty i wiele rzeczy trzeba było zrobić od nowa. Długo powstawały też teksty na płytę - napisał je Waldemar Ślefarski. Warto było jednak poczekać bo są po prostu świetne.

  Po raz pierwszy wszystkie teksty na płycie Tortilli napisał jeden autor. - Dzięki temu album ma spójną koncepcję, przedstawia jakaś opowieść - mówi Maurycy. - Jeśli miałbym określić jakoś ich klimat, to są one absurdalno-liryczne.

  Na płycie znajduje się jedenaście utworów. I chociaż Tortilla (kiedyś Flat, a teraz sama Tortilla) wyrosła bluesa, to najnowszy album jest muzycznie zróżnicowany. - Są na płycie dwa utwory zupełnie nie bluesowe - mówi Męczekalski. W jednym z utworów pojawiły się na przykład smyczki. W innym słychać grę organów farfisa. - To instrument o specyficznym, lekko dansingowym brzmieniu, troszkę fajansiarskim brzmieniu - dodaje muzyk.

  Kilka utworów z tej płyty już znalazło się w koncertowym repertuarze toruńskiego zespołu.

  Płyta powstała w Studiu Black Bottle Records w podziemiach Dworu Artusa. Okładka to zaś pokłosie jednej z fotograficznych wystaw w Od Nowie, pokazującej podwórka toruńskiej starówki. Oficjalna premiera przewidziana jest na koniec września. A już teraz - między innymi na antenie TVB - zobaczyć można dwa wideoklipy promujące Tortillę. Pierwszy powstał do piosenki "Tango nad przepaścią". Przy jego realizacji "maczał palce" Końjo - znany animator życia rockandrollowego - więc widzimy obrazki z bardzo rozbawionego przyjęcia.

  Drugi klip to nastrojowe kadry z toruńskich ulic do ballady "Zatrzymany w miejscu świat". A Tortillę - z nowym materiałem - posłuchać będzie można na koncercie otwierającym sezon w Od Nowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo