Program festiwalu

  Program festiwalu

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Harmonijkowy festiwal już na stałe zagościł w kalendarzu bydgoskich imprez. Za każdym razem wzbudza wielkie emocje wśród fanów blaszanego instrumentu. W tym roku również tych z Torunia.
  Program festiwalu nie zmienił się aż nadto w porównaniu z rokiem ubiegłym. Znów będziemy mogli podziwiać zmagania uczestników harmonijkowego konkursu, brać udział w warsztatach, które w tym roku poprowadzi Eddi Martin. Ten Brytyjczyk świetnie gra nie tylko na "blaszaku". Doskonale radzi sobie również z gitarą. Jego recital ocenimy w sobotę w Węgliszku.

  Oczywiście, nie zabraknie też koncertów. Również w tym roku organizatorzy zaprosili do udziału znane nazwiska w harmonijkowym światku bluesowo-folkowym.

  Bydgoszczanom zaprezentują się więc m.in. Hans Theessink, holenderski kwartet Fata Morgana, nowojorczyk Landy, lider zespołu JustLanded oraz belgijski The Rhythm Junks. Naszą rodzimą scenę reprezentować będą Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa oraz kilka innych, również bydgoskich zespołów. Niestety, z powodu choroby swój przyjazd odwołał Tadeusz Nalepa.

  Szczególnie ciekawie zapowiada się wspomniany recital Eddiego Martina, piątkowy koncert na Starym Rynku, nocne jam session w Węgliszku oraz sobotni koncert w muszli koncertowej i ponownie w Węgliszku. W tym roku festiwal po raz pierwszy zawita do Torunia. Wszyscy artyści zaprezentują się przed fanami obydwu miast.

  Program festiwalu

  Dziś (piatek, 25 sierpnia)

  - 12-15 koncert zespołu Szulerzy w zabytkowym tramwaju na trasie Gdańska - Myślęcinek

  - Stary Rynek - koncert "Eksplozja harmonijki":
  16 Doktor Blues, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Family Style, Sławek Nowodworski z zespołem Free Blues Band, Hans Theessink Band

  - Kawiarnia Węgliszek
  23 recital harmonijkowy Eddiego Martina
  24 jam session z sekcją rytmiczną zespołu Green Grass

  Sobota

  - Kawiarnia Węgliszek
  12 Ogólnopolski konkurs gry na harmonijce ustnej
  15.30 Warsztaty harmonijkowe Koncert
  22.30 Landy z NYC,
  23.30 Nocne harmonijkowe jam session

  - Muszla koncertowa w Parku im. W.Witosa - koncert "Harmonijka w parku":
  17 Teenage Beat West Coast Blues Band, Tortilla, The Rhythm Junks
  Niedziela

  - Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku
  16 - 21 Harmonijkowy piknik

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo