Z harcerskich lat

  Z harcerskich lat

  (ach)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  To zdjęcia naprawdę historyczne. Wiele osób będzie na nie spoglądać ze łzą w oku. Bo harcerstwo było dla nich po prostu sposobem na życie.
  - Wystawę zorganizowali druhna Irena Gnap oraz druh Mieczysław Hojan - mówi Ilona Wierzbowska, kierownik Muzeum Oświaty. To właśnie tam w niedzielę o godz. 11.30 zostanie uroczyście otwarta wystawa. Muzeum mieści się na drugim piętrze Pedagogicznej Wojewódzkiej Biblioteki przy ulicy Curie-Skłodowskiej. - Na co dzień zajmujemy się zbieraniem pamiątek związanych z oświatą - tłumaczy Ilona Wierzbowska - a harcesrstwo przez lata ściśle powiązane było ze szkolnictwem...

  Wystawa "90 lat harcerstwa w regionie kujawsko-pomorskim" - bo taki jest jej tytuł - jest częścią uroczystego XV Ogólnopolskiego Złazu Seniorów i Starszyzny. Co roku harcerze organizują taki złaz w innej chorągwi. W tym roku padło na kujawsko-pomorską. Uroczystości rozpoczęły się wczoraj, a zakończą w niedzielę - będzie msza w katedrze o godz. 9.30, wystawa oraz apel na Starym Rynku o godz.13.30.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo