Artyści konsekwentni

  Artyści konsekwentni

  (bn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Iwcu powstała grupa teatralna. Iwiecki Teatr Artystów Konsekwentnych ma już za sobą warsztaty, teraz czeka go ciężka praca.

  Dali przykład

  Przykład "Klonowiaków" z Klonowa czy "Frantówek" z Bysławia działa, bo w powiecie powstała kolejna grupa teatralna. - Chciałam, żeby u nas powstał teatr - mówi Justyna Wilkiewicz, opiekunka grupy z Iwca. - Wymyśliliśmy nazwę - Iwiecki Teatr Artystów Konsekwentnych - w skrócie I.T.A.K. Najpierw jednak były warsztaty realizowane w ramach programu Lider ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a po nim wakacyjne warsztaty teatralne powadzone przez Monikę Janiak w wiejskiej świetlicy w Iwcu, gdzie zawiązała się grupa artystyczna.

  Po warsztatach

  Na razie występuje w niej młodzież, ale z czasem może uda się przekonać do występów na scenie dorosłych. - Teraz pracujemy nad przedstawieniem dożynkowym, a na ostatni tydzień sierpnia zaplanowano dalszy ciąg warsztatów teatralnych - dodaje pani Justyna, która zajmuje się teatralną grupą z Iwca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo