Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń

  (erka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę (06.08) w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbędzie się impreza folklorystyczna.
  W plenerach kłóbeckiego skansenu w najbliższą niedzielę pokazane zostaną "Popieliny", czyli widowisko opowiadające o odwiedzinach sąsiadek i przynoszeniu po- darków, połączone ze specjalną ucztą w domu położnicy na cześć nowo narodzonego dziecka. Zespół Folklorystyczny "Lubominianki" przypomni specjalne zabiegi, przesądy, praktyki mające na celu zabezpieczenie noworodka przed zauroczeniem, "złymi oczyma", a także zapewniające pomyślność i zdrowie w przyszłości.

  - Spotkanie w Kłóbce wprowadzi uczestników, zwłaszcza najmłodszych, w dawny świat dziecka wiejskiego - mówi Elżbieta Kraszewska-Sikorska z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. - Pokażemy jego pracę, zabawę i naukę. Będzie można wziąć udział w lekcji kaligrafii, pomóc w różnych zajęciach domowych i gospodarskich.

  Zespół Dziecięcy "Gąski Mary-sieńki" z Lubomina pokaże widowisko pt. "Pasowanie na pastucha". Ponadto wystąpi Teatrzyk Dziecięcy "Kruszynka" i Zespół Folklorystyczny "Kruszynioki". Jak zwykle w Kłóbce nie zabraknie kramów z rzeźbą ludową, haftowanymi serwetami, malowanym fajansem, wyrobami z wikliny, słomy, itp.

  "Popielny" zrealizowano dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Impreza odbędzie się w godz. 15.00-18.00.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo