Wędrujące zdjęcia z wierszami w tle

  Wędrujące zdjęcia z wierszami w tle

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dariusz Arnold z wystawą „Bliżej słońca” w Świekatowie

  Dariusz Arnold z wystawą „Bliżej słońca” w Świekatowie ©Fot. Agata Kozicka

  W Świekatowie można oglądać zdjęcia Dariusza Arnolda -fotografika, który swoje prace wystawia w powiecie świeckim od kilku lat.
  Dariusz Arnold z wystawą „Bliżej słońca” w Świekatowie

  Dariusz Arnold z wystawą „Bliżej słońca” w Świekatowie ©Fot. Agata Kozicka


  Dariusz Arnold z wystawą "Bliżej słońca" w Świekatowie
  (fot. Fot. Agata Kozicka)

  Dariusz Arnold, fotografik z Bydgoszczy, jest dobrze znany mieszkańcom Bukowca, Korytowa i Świekatowa, gdzie wystawia swoje zdjęcia. Ostatnio, z okazji 15 urodzin Świekatowa, w sali gimnastycznej i Gminnym Centrum Informacji otworzył wystawę pod nazwą Bliżej Słońca. - To wędrująca wystawa, zbiór fotografii, w których słońce gra główną rolę, choć tylko niekiedy pokazuje swoją twarz - wyjaśnia artysta.

  Mieszkał w Brzemionach

  Dariusz Arnold to fotografik amator, z wykształcenia inżynier rolnik. Po studiach kilka lat mieszkał w Brzemionach, na pograniczu Borów Tucholskich. Teraz w Bydgoszczy.

  - Wyprowadziłem się na wieś w poszukiwaniu pracy w zawodzie - opowiada Arnold. - Okazało się jednak, że PGR i urząd gminy to nie to. Wróciłem więc do Bydgoszczy. W końcu tu się urodziłem.

  Skojarzenia widzów

  Miesiąc Jedenasty


  Nikną złotopurpurowe barwy jesieni,
  Zapalają się płomienie Pamięci
  spotykamy się wspólnie w Osobnych Światach Wspomnień
  zmęczony Rok układa Ziemię do snu  Od 1995r. opracował siedem zbiorów fotografii: Bliżej Słońca, Aquarele, Bydgoszcz czy Toruń, Drogi, Struktury, Bydgoskie Momenty, Miesiąc Jedenasty.
  - Wszystkie łączy wymiana myśli i wiadomości - dodaje Arnold. - Szczególnie wyraźne było to podczas wystawy "Rozmowy z natury płynące", bo pod zdjęciami umieszczałem swoje myśli, a przy nich kartki dla widzów. Wpisywali na nich swoje skojarzenia.
  Warto dodać, że Arnold jest też poetą. Swymi wierszami często urozmaica własne wystawy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo