Antykwariat

  Antykwariat

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tysiąc eksponatów: książek, map, grafik, rysunków, rękopisów i druków ulotnych znajduje się w katalogu XXXV Bydgoskiej Aukcji Antykwarycznej.
  Bydgoskie aukcje w większości odbywały się jesienią. W tym roku wyznaczono datę 24 czerwca. Pod młotek przeznaczonych jest 1000 przedmiotów (niestety, nie będzie malarstwa olejnego).

  Na szczególną uwagę zasługuje dział grafika-rysunki-akwarele Najcenniejszym dziełem (rysunek, gwasz, tusz) jest scena z "Romea i Julii" W. Szekspira, który stworzył Michał E. Andriolli. Równie wartościowy jest drzeworyt bydgoskiego artysty Karola Mondrali i akwarela "Ogród wiejski" Stanisława Masłowskiego.

  Najwyżej wyceniono tekę Paula Claudela - L’annonce faite a Marie, zawierającą 34 ilustracje (barwne drzeworyty) w oprawie artystycznej (skóra cielęca, polerowana z rozmieszczonymi promieniście wokół pięcioramiennej srebrnej gwiazdy, położonej na tle złotego słońca podwójnymi promieniami).

  Aukcja rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w pomieszczeniach Wojewódzkiej i Miejskiej biblioteki Publicznej, Stary Rynek 22.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo