25 milionów dolarów

  25 milionów dolarów

  (maw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tym razem w wiosce Asterixa i Obelixa pojawiają się zuchwali i nieustraszeni wikingowie

  Tym razem w wiosce Asterixa i Obelixa pojawiają się zuchwali i nieustraszeni wikingowie ©Fot. spi

  Dla miłośników sympatycznego Asterixa i Obelixa mamy dobrą wiadomość: dziś na ekrany polskich kin wchodzi kolejny film o ich przygodach. Tym razem w rodzinnej wiosce bohaterów pojawiają się nieustraszeni i zuchwali wikingowie.
  Tym razem w wiosce Asterixa i Obelixa pojawiają się zuchwali i nieustraszeni wikingowie

  Tym razem w wiosce Asterixa i Obelixa pojawiają się zuchwali i nieustraszeni wikingowie ©Fot. spi

  Chcą uprowadzić "czempiona strachu", który ma nauczyć ich latać. Doszły ich bowiem słuchy, że strach dodaje ludziom skrzyyydeł. W tym samym czasie Asterix z Obelixem, w pocie czoła kształtują charakter Trendixa, syna wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę? Gdy jednak tchórzliwy Trendix wpada w ręce wikingów, Asterix z Obelixem nie będą stali z założonymi rękoma.
  Spotkanie dzielnych i zaprawionych w bojach ludów musi zakończyć się w jeden sposób. Nieoczekiwanie do akcji wkracza Abba, piękna córka wodza wikingów. Czy Trendix zdoła udowodnić, że jest prawdziwym mężczyzną?

  25 milionów dolarów

  Reżyserem "Asterixa i wikingów" jest Stefan Fjeldmark, jeden z autorów animowanego "Ratunku! Jestem rybką!". Scenariusz filmu, na podstawie popularnej europejskiej serii komiksowej autorstwa Rene Goscinnego i Alberta Uderzo, Fjeldmark napisał wspólnie z Jean-Luc Goossensem. Na ekranie widać, że za realizację obrazu zabrali się profesjonaliści. W jego najbardziej spektakularnych momentach wykorzystano połączenie tradycyjnej animacji 2D z animacją komputerową.

  Takie efekty kosztowały, i to sporo, bo aż 25 milionów dolarów. Jest to jedna z najdroższych europejskich produkcji w historii.

  Warto jeszcze zaznaczyć, że Asterixa i Obelixa poznaliśmy z komiksu. Po raz pierwszy został on wydany w 1967 roku. W Polsce komiks ukazał się dopiero po niemal trzydziestu latach, w 1992 roku.

  Asterix i wikingowie
  Film anim., prod. Dania,Francja, 2006, reż. S. Fjeldmark, J. Moller, w polskiej wersji językowej występują: Mirosław Morański - Astérix , Wiktor Zborowski - Obélix , Maciej Stuhr - Trendix, Dorota Rabczewska "Doda" - Abba, czas: 78 min.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo