(AST)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dokładnie jutro (20.04 br) bydgoszczanie będą świętować urodziny swojego miasta. Już dziś o godz. 11 Felicja Gwincińska, przewodnicząca Rady Miasta spotka się w ratuszu z niepełnosprawnymi dziećmi.
  Jednak kulminacja urodzin Bydgoszczy przypada jutro. O godz. 9 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta. W samo południe ze Starego Rynku wyruszy III Bieg Gimnazjalistów - Na Długość Bicia Dzwonów Katedry - o Puchar Prezydenta Miasta. O godzinie w Alejach Ossolińskich zostanie zasadzony dąb Wilfrieda Samela, zmarłego niedawno prezesa Związku Bydgoszczan w Niemczech.

  19 kwietnia 1346 r. - w Brześciu Kujawskim król Polski Kazimierz Wielki wystawił przywilej lokacyjny dla miasta Bydgoszczy. Zasadźcami byli Jan Kiesselhuth i jego wspólnik Konrad

  O godz. 17 w bydgoskich spichrzach otwarcie dawno oczekiwanej wystawy "Polacy i Niemcy w Bydgoszczy" (piszemy o niej wyżej) i podpisanie umowy o partnerstwie miast Bydgoszcz - Wilhelmshaven. O godzinie 19 w Filharmonii Pomorskiej rozpocznie się "Koncert dla bydgoszczan - z okazji 660 urodzin królewskiego miasta Bydgoszcz".
  ________________
  Z okazji uroczystych obchodów urodzin bydgoszczanie jutro będą mogli wybrać się na bezpłatny rejs bydgoskim tramwajem wodnym. Kursy odbywać się będą co pół godziny od godziny 10 do 16 z przystanku na Rybim Rynku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo