(kar)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jan Paweł II widziany oczami dzieci

  Jan Paweł II widziany oczami dzieci ©Fot. Lech Kamiński

  Jan Paweł II widziany oczami dzieci

  Jan Paweł II widziany oczami dzieci ©Fot. Lech Kamiński

  Do 21 kwietnia można oglądać pokonkursową wystawę "Papież i dzieci".
  Zgromadzone rysunki, prace malarskie i grafiki pochodzą ze zbiorów archiwalnych Galerii. Zebrane zostały w wyniku ogólnopolskiego konkursu, zorganizowanego dla uświetnienia pierwszej wizyty Ojca Świętego w Toruniu w 1999 roku. Papież Jan Paweł II zawsze był przyjacielem dzieci, a dzieci uwieczniły swojego Papieża tworząc jego wizerunki oraz ilustrując wybrane sceny z jego pontyfikatu.

  Na wystawie zobaczymy liczne portrety Ojca Świętego, jego pielgrzymki i podróże. Wystawa zorganizowana w rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II ma być sposobnością do refleksji i wspomnień o Wielkim Polaku.

  Od 5 do 25 kwietnia swoje osiągnięcia plastyczne prezentować będą też uczestnicy popołudniowych zajęć w Galerii z dwóch grup Jolanty Radzimińskiej. Otwarcie wystawy nastąpi kolejno 5 i 10 kwietnia z grupą chodzącą na zajęcia w poniedziałki i z grupą uczestniczącą w zajęciach w środy. Będą to prace malarskie, graficzne (kolografie) oraz rysunki tuszem, węglem, sepią i ołówkiem. Autorzy w wieku od 8 do 12 lat próbowali swoich sił w tworzeniu prac z wyobraźni i z natury. Łącznie zaprezentowanych zostanie ponad 150 prac.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo