Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sienna Miller i Heath Ledger

  Sienna Miller i Heath Ledger

  Wenecja, XVIII wiek. Giacomo Casanova, słynny uwodziciel, awanturnik i pisarz, spotyka Francescę Bruni, pierwszą kobietę, która skutecznie opiera się jego zalotom.
  Sienna Miller i Heath Ledger

  Sienna Miller i Heath Ledger

  Nie chce się przyznać sam przed sobą, że zakochał się od pierwszego wejrzenia w nieprzystępnej dziewczynie. Musi jednak stawić czoło nie tylko niespodziewanemu uczuciu, ale też wysłannikowi Inkwizycji, biskupowi Pucciemu, którego ambicją jest oczyszczenie Wenecji z siejących zgorszenie wolnomyślicieli - takich jak Casanova.

  Wszystkie zdjęcia nakręcono w Wenecji

  W "Casanovie" kunsztownie odtworzono stroje z epoki

  Reżyser Lasse Halström święci wielkie triumfy w Ameryce.
  W rodzimej Szwecji wypłynął uroczymi adaptacjai przygód "Dzieci z Bullerbyn". Dla Hollywood zrealizował entuzjastycznie przyjęte przez krytykę: "Co gryzie Gilberta Grape'a" oraz m.in. "Czekoladę" i "Kroniki portowe". Tym razem po raz pierwszy dostał szansę pokazać się w przedsięwzięciu, w które zaangażowano grube miliony.

  Już same opłaty za wynajecie najprawdziwszych planów filmowych w Wenecji pochłonęło majątek. To był zresztą warunek Halströma - żadnych studyjnych dokrętek, całość kęcimy w Wenecji, bo niepowtarzalnej atmosfery tego miasta nie da się podrobić ani imitować. Dzięki temu Wenecja stała się jednym z głównych bohaterów filmu.


  Wszystkie zdjęcia nakręcono w Wenecji

  Zdjęcia trwały cztery miesiące; wyznaczono aż sześćdziesiąt planów zdjęciowych w Wenecji i okolicach. Były wśród nich tak słynne i często pokazywane miejsca, jak kościół Santa Maria della Salute czy plac Świętego Marka, ale też takie, które w filmie wykorzystano prawdopodobnie po raz pierwszy, jak gotycki Plazzo Ducale. Kluczowe, pełne przepychu sekwencje słynnego weneckiego karnawału nakręcono na placu Świętego Marka.

  Dużą wagę Halström przywiązywał także do zatrudnianych aktorów. Zdecydował główną rolę poświęcić Heathowi Ledgerowi, mało znanemu aktorowi, który niedawno przeniósł się do Ameryki z Australii. Teraz jego nazwisko wymienia się wśród gwiazd kina dzięki roli w "Tajemnicy Brokeback Mountain",

  Towarzyszą mu m.in. Jeremy Irons i Lena Olin "Fanny i Aleksander", "Nieznośna lekkość bytu"), prywatnie żona Halströma.

  Francesca Bruni - miłość Casanovy - zagrała Sienna Miller, ktora dotąd grała niewielkie role w małoistotnych filmach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo