Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Fundacja Kultury Yakiza, Teatr Studio Czyczkowy i Magazyn Prób Bezpsa przedstawią w sobotę spektakl "Bezsennik Barnabera"
  Bezsennik Barnabera

  Bezsennik Barnabera

  Spektakl powstał w wyniku połączenia rozważań filozoficznych z działaniem teatralnym, okraszonym żywą muzyką i słowem poetyckim. Jego podstawowym przesłaniem jest próba odpowiedzi na pytanie, czym jest byt jako taki i pytający o niego człowiek. Przebiegający w atmosferze systematycznej twórczej pracy filozoficznego zapytywania - z jednej strony, z drugiej - przesycony licznymi odesłaniami do historii filozofii wymaga on od widza pewnego już fachowego "humanistycznego" przygotowania, dającego mu przede wszystkim możliwość śledzenia zawiłości dyskursu filozoficznego.

  Pokaz jest w swych założeniach niemożliwą próbą unaocznienia porządku czystego myślenia.
  Próbuje sprostać - poza przedstawieniem symbolicznym i metaforycznym - rygorowi i surowości filozoficznego świata. Ażeby choć trochę pomóc owemu przedsięwzięciu spektakl osadzony jest w realiach wczesnośredniowiecznego życia zakonnego.

  Bezsennik Barnabera
  reż. Jerzy Welter, wyst.: Piotr Rogaliński, Jakson Hern, Daniel Sobota, Małgorzata Michalak, Małgorzata Rogalińska, Aleksandra Kugacz, Sławomir Gostański, Kamil Kusy;
  budynek Akademii Techniczno Rolniczej w Bydgoszczy (ul.Bernardyńska 6), sob. 19, wstęp wolny

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo