Prawdziwe perły

  Prawdziwe perły

  (marz,dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze tylko w ten weekend w Grudziądzu obejrzeć można wystawę miedziorytów jednego z największych malarzy świata - Rembrandta. Natomiast już dziś w Muzeum otwarta zostanie ekspozycja prac Marka Świąteckiego.

  Prawdziwe perły

  273 ryciny wykonane przez Rembrandta, przedstawiające XVII-wieczne Niderlandy, ówczesnych ludzi, także konie, psy, a nawet lwy, eksponowane w grudziądzkim muzeum będą tylko do niedzieli włącznie.

  To cały przekrój twórczości graficznej wielkiego artysty, którego 400-setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

  Ekspozycja jest płatna, a bilety kosztują 6 i 4 zł. Kupić je trzeba także w niedzielę, choć jest to dzień kiedy pozostałe wystawy w Muzeum zwiedzać można za darmo.

  Pastelowy portret

  Natomiast już dziś, o godz. 18.00 w Muzeum otwarta zostanie wystawa pejzaży i portretów namalowane przez Marka Świąteckiego.

  Najbardziej lubi malować portrety, w których zawiera głębię charakterów swoich modeli. Od niedawna pasjonuje go pejzaż malowany pastelami. Mieszka we wsi Gronity pod Olsztynem i tamtejsze okolice najbardziej go inspirują. Marek Świątecki ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie, wykonywał różne zawody, aby ostatecznie poświęcić się malarstwu. Eksponował swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą. Artysta zajmuje się malarstwem od 30 lat. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz Stowarzyszenia Pastelistów Francuskich.

  Kolorowo dla dzieci

  Tylko do niedzieli w Muzeum obejrzeć można wystawę "Zwierzę zaklęte w przedmiot". To bardzo barwna i różnorodna ekspozycja, która zainteresuje przede wszystkim najmłodszych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo