Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niecodzienny koncert, który owiany jest tajemniczą wciąż historią niezwykłej konkurencji na polu kompozytorskim Mozarta i Salieriego.
  Rudolf Tiersch, dyrygent

  Rudolf Tiersch, dyrygent

  Antonio Salieri (1750-1825) - włoski kompozytor, kapelmistrz i pedagog. Uczył m.in. L. v. Beethovena i F. Liszta. Od 1788 kapelmistrz cesarski. Autor 39 oper oraz licznych symfonii, kantat, mszy i oratoriów. Zacięcie rywalizował z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, a po jego śmierci został bezpodstawnie posądzony o jego otrucie.

  Specjalnie z okazji tego koncertu do Bydgoszczy zawita zaprzyjaźniony z Filharmonią chór z Frankfurtu nad Odrą - Singakademie Frankfurt am Oder, a po dwóch dniach, nasz zespół wystąpi gościnnie na Frankfurter Festtage der Musik, na koncercie finałowym Festiwalu, podczas którego zostanie zaprezentowany ten sam program z tymi samymi wykonawcami, co w piątek w bydgoskiej Filharmonii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo