CZŁUCHÓW. Konkurs Młodych Instrumentalistów

  CZŁUCHÓW. Konkurs Młodych Instrumentalistów

  Tekst i fot. BARBARA ZYBAJŁO

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzieżowa Kapela Ludowa z Brus

  Młodzieżowa Kapela Ludowa z Brus

  W sobotę, 11 marca br. w domu kultury od rana do wieczora rozbrzmiewała muzyka. Odbywający się po raz czwarty Człuchowski Konkurs Młodych Instrumentalistów staje się tradycją.
  Młodzieżowa Kapela Ludowa z Brus

  Młodzieżowa Kapela Ludowa z Brus

  W konkursie zaprezentowało się 97 młodych muzyków z powiatu człuchowskiego, ale nie tylko, bo stawili się też instrumentaliści z Brus, Więcborka, Słupska czy Szczecinka. - Poziom był zróżnicowany, zdecydowanie lepiej wypadły instrumenty elektroniczne - mówi Bogdan Barański, szef Społecznego Ogniska Muzycznego, które było organizatorem imprezy. - Rośnie popularność, więc liczę, że spotkamy się z wykonawcami za rok.

  W kategorii keyboard klas I-II nagrodami podzielili się uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Człuchowie - zwyciężyła Alicja Hryszkiewicz, przed Hanną Bil i Michałem Maciejewskim oraz Wojciechem Wróblewskim. W grze na keyboardzie wśród uczniów klas IV-VI najlepszy był Aleksander Barański i Julia Chmielewska z SOM oraz Bartłomiej Hryszkiewicz z Polnicy. W kategorii gimnazjum zwyciężył Piotr Kuhn ze Słupska, drugie miejsce zajął Sławomir Szymkowicz z SOM, a trzecie Jarosław Broniecki ze Słupska. Wyróżnieniem nagrodzono Rafała Słomkę z SOM. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Drab z SOM, Wioletta Kiedrowicz z Silna, gmina Chojnice i Szymon Kucman z SOM.


  Brawurowy "Prokop Band" ze Szczecinka poruszył widownię nie tylko muzyką, ale i choreografią

  W kategorii fortepian kl. IV-VI zwyciężyli Katarzyna Peplińska z Chojnic i Jakub Glugla z SOM, a także Jędrzej Król z Debrzna i Marta Bil z SOM. Wśród uczniów gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych Michał Górdak i Dorota Maślanyk z SOM oraz Bolesław Kantak z Więcborka.

  Na gitarze najlepiej zagrał Tymoteusz Paszun z Człuchowa, przed trio gitarowymi z SOM - "A to Namber 2" oraz "Crazy Beautifule". Na fletach prostych najlepiej zagrało "Canto" z Koczały, duet AZ z Człuchowa i Zespół Muzyki Dawnej z człuchowskiego gimnazjum.

  W kategorii duety nagrodzono uczniów SON: Sławomina Szymkowicza i Jakuba Gluglę, Mateusza Draba i Adriana Kalbarczyka oraz Katarzynę i Macieja Hryszkiewiczów. Wśród zespołów instrumentalno-wokalnych bezkonkurencyjna okazała się Młodzieżowa Kapela Ludowa z Brus przed "Kamelem" i "Dagmą" z Debrzna. Wśród zespołów instrumentalnych pierwsze miejsce przyznano kwintetowi "Prokop Band" ze Szczecinka, drugim i trzecim podzielili się człuchowianie z zespołów "Jamad" i Trio".

  Jury pod przewodnictwem Wojciecha Daszkowskiego postanowiło przyznać specjalną nagrodę za osobowość muzyczną - otrzymał ją Jakub Glugla.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo