(marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W spektaklu wrocławskim "Romeo i Julia” szalenie ważna jest także gra światła i cienia

  W spektaklu wrocławskim "Romeo i Julia” szalenie ważna jest także gra światła i cienia ©Fot. ARCHIWUM

  Organizatorzy tegorocznej Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej nie chcieli zaniżyć poziomu festiwalu i z powodzeniem walczyli o bardzo dobre spektakle.
  W spektaklu wrocławskim "Romeo i Julia” szalenie ważna jest także gra światła i cienia

  W spektaklu wrocławskim "Romeo i Julia” szalenie ważna jest także gra światła i cienia ©Fot. ARCHIWUM

  Najwięcej starań musieli włożyć w pozyskanie głośnej sztuki "Romeo i Julia" Wiliama Shakespeara, zrealizowanej we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Nie było łatwo. Spektakl ten wymaga odpowiedniego doświetlenia wielu scen, a grudziądzki teatr nie mógłby w pełni tych wymagań spełnić. Żeby więc ta znakomita sztuka jednak została wystawiona na grudziądzkim festiwalu, CK Teatr w Grudziądzu sprowadzi dla "Romea i Julii" specjalne oświetlenie z Bydgoszczy.
  Znakomity realizator klasyki, litewski reżyser Rimas Tuminas wykorzystał do stworzenia tego spektaklu ekipę litewskich twórców, m.in. scenografa Adomasa Jacovskisa kompozytora Faustasa Latenasa i projektanta kostiumów Marijusa Jacovskisa.

  Przedstawienie o ogromnej ekspresji, w którym obrazy, słowa i bohaterowie Shakespeara odzyskują utraconą w wielu współczesnych realizacjach ostrość i niewinność, ma być hitem Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej. Największy dramat miłosny wszech czasów obejrzeć będzie można 29 kwietnia.


  Leszek Możdżer gra rewelacyjnie, ale tylko na fortepianie dobrej marki...
  (fot. Fot. ARCHIWUM)

  Kiedy dyrektor CK Teatr w Grudziądzu Anna Janosz obiecywała miejscowej publiczności koncert będącego "na fali" pianisty jazzowego Leszka Możdżera, nie zdawała sobie sprawy, że będzie go aż tak trudno zorganizować. Przede wszystkim dlatego, że artysta zaangażowany jest w rozmaite międzynarodowe projekty muzyczne, jest rozchwytywany przez wielkie sceny i co najistotniejsze - jest bardzo drogi. Anna Janosz jednak nie rezygnowała. Kiedy już pozyskała sponsora koncertu - Bank Przemysłowo-Handlowy w Warszawie, okazało się, że w Grudziądzu nie ma... odpowiedniego fortepianu, na którym Leszek Możdżer zechciałby zagrać.

  - Nie ma problemu - oświadczyła dyrektorka teatru - sprowadzimy odpowiedniej klasy fortepian z Gdańska.

  Teraz już nic nie przeszkodzi w przygotowaniu koncertu, który będzie na pewno muzycznym wydarzeniem tego roku w Grudziądzu. Odbędzie się 31 marca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo