Karnety już są

  Karnety już są

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zbliżający się festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna zakończy 6 maja grudziądzka premiera. Będzie to sztuka o burzliwym życiu Freda Buscaglione - "Roxi Bar".
  W organizowanych w Grudziądzu festiwalach miejscowy teatr stara się wykazywać, że jest także sceną twórczą. Tym razem dyrekcja teatru zdecydowała się na premierę muzyczną - "Roxi Bar" o krótkim, ale niezwykle barwnym życiu Freda Buscaglione. Autorką scenariusza i reżyserką jest Anna Kękuś z Gdańska.

  Skoro rzecz jest o głośnym do dziś aktorze i wokaliście lat pięćdziesiątych - nie może się obyć bez piosenek. Będzie ich 20. Piosenki nie byle jakie: teksty śpiewane przez Buscaglione tłumaczyli na jezyk polski m.in. Osiecka, Młynarski i Tym. Trzeba je tylko bardzo dobrze wykonać.

  - Spektakl wymaga od aktorów niemałych umiejętności wokalnych - mówi grudziądzki reżyser Zbigniew Kulwicki - aby oddali urok piosenek, a są to melodyjne, światowe przeboje. Nie ukrywam, że sam się staram o rolę w tej sztuce. Reżyserka bardzo starannie dobiera obsadę. Ostatnio Anna Kękuś z powodzeniem reżyseruje w całej Polsce - rekomenduje ją Zbigniew Kulwicki - grudziądzką publiczność powinien zaciekawić spektakl o artyście, który nie jest wzorem do naśladowania. Żył szybko, umarł młodo, ginąc w wypadku samochodowym. Jednak jest niezwykłym zjawiskiem w sztuce, a do jego piosenek wciąż się wraca.

  Premierowy spektakl wydaje się być odpowiedni dla grudziądzan, lubiących sztuki muzyczne.

  Karnety już są

  Karnety na wszystkie spektakle w cenie 110 zł są już w sprzedaży. Ich posiadacze będą uprawnieni do głosowania na najlepszy spektakl publiczności. W tym roku karnety były rezerwowane, zanim jeszcze pojawiły się w kasach teatru. Będzie ich tylko 150, aby zapewnić ich posiadaczom dobre miejsca na widowni. Kto nie zdecyduje się na karnet, będzie mógł spróbować wygrać bilet na spektakl w akcji prowadzonej przez "Pomorską" wraz z teatrem. Szczegóły podamy wkrótce. Festiwal rozpocznie się 25 marca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo