Mariusz strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Nieszawie tradycją stało się wystawianie przedstawień bożonarodzeniowych przez uczniów miejscowych szkół.
  Ostatnio mieszkańcy tej kujawskiej miejscowości oraz uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki obejrzeli wspaniałe przedstawienie pod tytułem "Opowieść o św. Mikołaju i do żłóbka wędrowaniu“.

  - Na scenie wystąpiło wielu młodych aktorów w wieku od siedmiu do trzynastu lat, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nieszawie - opowiada Beata Belter. - Wszystkie dzieci z przejęciem recytowały wyuczone kwestie, zerkając raz po raz na reżysera lub na rodziców, którzy wspierali ich z widowni.
  Młodzi artyści stworzyli wspaniałe kreacje zwierzątek leśnych, pastuszków, aniołków, i nawet diabełka. Zachwycali wszystkich niesamowitym skupieniem i zaangażowaniem, wspaniałą recytacją, śpiewem i tańcem.

  Reżyserem spektaklu była Teresa Maksim - prezes Nieszawskiego Towarzystwa Kulturalnego. W scenariuszu wykorzystała tekst autorstwa Władysława Terleckiego, który napisał go sześćdziesiąt lat temu dla polskich dzieci mieszkających w Londynie.

  Młodym aktorom akompaniował Krzysztof Adamski. Trudniejsze partie solowe wykonała Agnieszka Swędrak. W tytułowej roli św. Mikołaja wystąpił Mateusz Lipigórski.

  Przedstawienie zachwycało oryginalnymi kostiumami i dopracowanymi dekoracjami. Gra małych aktorów wywołała aplauz publiczności. Na zakończenie występu dzieci dostały słodycze, ufundowane przez ks. proboszcza Wojciecha Sowę i Michała Drobniewskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo