Rymy na niezłym poziomie

  Rymy na niezłym poziomie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  17 lutego hip-hopowa grupa Dezodorant, a 24 dnia miesiąca - awangardowa Ścianka wystąpią w klubie "Akcent" w Grudziadzu.

  Rymy na niezłym poziomie

  Dezodorant Squad to ośmioosobowy zespół, którego repertuar stanowi swoiste połączenie muzyki hiphopowej z reagee, funky, R&B, rockiem i jazzem, a czasem nawet z salsą. Występowali między innymi z takimi gwiazdami polskiego hip-hopu jak: O.S.T.R., Grammatic, 52 Dębiec, Trzeci Wymiar.

  Dezodorant Squad uczestniczył także na festiwalu Hip-Hop Praga w Warszawie oraz na imprezie Summer Hip-Hop, Camp 2004 Ruciane-Nida.
  Grupa ta ma już na swoim koncie pierwszą nagraną płytę. Reprezentuje alternatywne podziemie krakowskie. Z numerem "Nasz Styl" zyskali uznanie jury Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej Fama 2005, którego zostali laureatami.

  "Dezodorant Squad" gościć będzie "Akcencie" 17 lutego o godz. 18.00. Bilety po 5 zł.

  Muzyczny odjazd

  Z myślą o fanach nieco bardziej "odjechanej" muzyki organizowany jest koncert grupy Ścianka. Grupa wyrosła na scenie trójmiejskiego undergroundu, jednak jak twierdzą sami muzycy - etos niezależności ich nie interesuje. Prezentując swoją twórczość chcą zadowolić jak najszerszą publiczność. Repertuar powstałej w listopadzie 1994 roku Ścianki skupia się zarówno na utworach instrumentalnych nawiązujących do stylistyk noise, minimal. ambient i psychodelii, ale także na bardzo melodyjnych piosenkach. Zespół ma już na koncie dwie nominacje do nagród Fryderyków.

  Grupę tworzą: Maciej Cieślak - gitara, wokal; Michał Biela - bas, wokal; Arkady Kowalczyk - perkusja.

  Koncert odbędzie się 24 lutego o godz. 18.00 w klubie "Akcent". Bilety w cenie 10 i 12 zł można kupić w kasie CKTeatr i w klubie "Akcent".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo