Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Reggae dla głodnych dzieci

  Reggae dla głodnych dzieci

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chociaż za oknem mróz, to szykuje się naprawdę gorący weekend.
  Reggae dla głodnych dzieci
  Wstępem do pełnego wrażeń weekendu będzie dzisiejszy pokaz amerykańskich filmów reklamowych z 2005 roku, zorganizowany przez Galerię Wozownia i Fundację Młodego Kina. Najlepsze twórcze reklamy roku 2005, wyłonione w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Niezależnych Producentów Reklam, oglądać będzie można od 17.00 w Wozowni przy ul. Św. Ducha - wstęp jest bezpłatny.

  Reggae dla głodnych dzieci

  Afrykańskie i jamajskie rytmy królować będą dzisiaj i jutro w Od Nowie. Festiwal Afryka odbywa się już po raz szesnasty i po raz szesnasty torunianie - a także licznie fani muzyki reggae z całej dosłownie Polski - pomogą dzieciom z Afryki Równikowej.
  - Co roku dochód z koncertów za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej przekazujemy polskim siostrom zakonnym pracującym w takich krajach jak Zambia, Kenia, Ruanda, Burundi czy Tanzania - mówi Robert Dąbrowski, jeden z organizatorów Festiwalu. - Ważna jest każda złotówka, bowiem nawet za równowartość jednego dolara można w Afryce zapewnić posiłek dla kilku osób.

  Dzisiaj na Afryce zagrają Habakuk, Papryka Korps, Natural Dread Killaz i Cała Góra Barwinków, jutro - Vavamuffin, Alians, Paraliż Band, Tabu, Lion Vibrations, Konopians, Negril. Karnety kosztują 50 zł, bilety na pojedyncze koncerty - początek o 18.00 - 30 zł.

  Jazz i klasyka

  Kto lubi jazz może wybrać się w niedzielę do Piwnicy pod Aniołem na koncert formacji Przemek Dyakowski Jazz Sekstet. To zespół złożony z doświadczonych mistrzów jazzu, grający dźwięki inspirowane klasycznym jazzem z lat trzydziestych minionego stulecia. Koncert rozpocznie się o 20.00. Miłośnicy muzyki klasycznej mogą zaś się wybrać w niedzielny wieczór - o 17.00 - do Dworu Artusa na koncert kameralny zorganizowany przez Toruńską Orkiestrę Kameralną. W koncercie zatytułowanym "Wieczór pieśni romantycznej" usłyszymy utwory takich kompozytorów jak F. Lachner, C. Kreutzer czy F. Schubert, a wykonawcami będą Elżbieta Towarnicka (sopran), Andrzej Godek (klarnet) i Janina Werner (fortepian).

  Żydowskie kino

  To jeszcze nie koniec weekendowych propozycji. Od dzisiaj do niedzieli w naszym kinie oglądać będzie można filmowe perełki, które łączy jedno - zostały stworzone przez żydowskich twórców, bądź poruszają taką tematykę. Wśród czterdziestu godzin projekcji niewątpliwym wydarzeniem będą dokumentalne filmy, pochodzące z prywatnych archiwum Stevena Spielberga, słynnego amerykańskiego reżysera, który zbiera filmy powstałe pod Gwiazdą Dawida. Wśród obrazów, które wyświetlone zostaną na ekranie Naszego Kina znajdą się m.in. pierwsze propagandowe filmy syjonistyczne, nakręcone około 1919 roku. dzisiaj seanse rozpoczynają się już o 10.30, jutro - o 13.30, w niedzielę o 13.15.

  Bilety do Baja

  Gości zaprasza też Baj Pomorski. W niedzielę zobaczyć będzie można spektakl przygotowany przez Scenę Teatru Dziecięcego - "Akademię Pana Brzechwy". Mamy jedno podwójne zaproszenie - by je otrzymać, wystarczy zadzwonić dzisiaj między 15.00 a 15.05 pod nr 61-999-19.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo