Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Styczeń w Filharmonii Pomorskiej zamknie koncert Orkiestry Symfonicznej pod batutą Łukasza Borowicza - kolejnej ciekawej osobowości artystycznej młodszego pokolenia i gitarzysty Marcina Dylla.
  29-letni dyrygent ma za sobą udział i zdobyte laury w czterech międzynarodowych konkursach dyrygenckich: im. Pedrottiego w Trento, im. Mitropoulosa w Atenach, "Maestro Silva Pereira" w Porto oraz im. Mahlera w Bambergu. W sezonie 2000/2001 pełnił funkcję asystenta dyrygenta Ivána Fischera przy Budapest Festival Orchestra, w sezonach 2002-2005 maestro Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej, obecnie jest asystentem maestro Kazimierza Korda w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

  Podczas koncertu będzie okazja do wysłuchania pięknego, subtelnego i szlachetnego dźwięku gitary klasycznej. Niezwykły urok tego instrumentu zaprezentuje Marcin Dylla, 30-letni gitarzysta, zaliczany przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych na świecie.

  Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej liczbie nagród konkursów muzycznych - w latach 1996-2004 siedemnaście razy zdobył pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowych międzynarodowych turniejach gitarowych w Europie i USA. W jego mistrzowskiej interpretacji usłyszymy dzieło meksykańskiego kompozytora Manuela Ponca (1882-1948) - Concierto del Sur.

  Początek piątkowego koncertu o 19.
  Bilety 15-30 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo