(ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jutro w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna otwarta zostanie wystawa fotograficzna poświęcona zabytkowym budowlom na terenie powiatu nakielskiego. Przez ostatnie tygodnie ekspozycja ta prezentowana była w Nakle.
  Pracownicy szubińskiego muzeum zapraszają na wernisaż jutro o godz. 17. W murach Muzeum Ziemi Szubińskiej oglądać będzie można wystawę fotograficzną poświęconą zabytkowym budowlom (dworkom, pałacom, kościołom etc.), które ocalały i wciąż można je podziwiać na terenie gmin powiatu nakielskiego. Wystawa ta trafiła do Szubina z Nakła, gdzie od grudnia prezentowana była w Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

  Podczas wernisażu w Szubinie odbędzie się promocja książki autorstwa dyrektora muzeum w Nakle Sławomir Łanieckiego pt. "Pałace, dwory i folwarki powiatu nakielskiego". Monografia ta ukazała się na księgarskich półkach pod koniec ubr.
  Znaleźć w niej można wiele ciekawostek dotyczących zabytkowych budowli znajdujących się na terenie gmin: Kcynia, Szubin, Sadki, Nakło i Mrocza oraz opowieści o ludziach, którzy te budowle wznieśli i w nich przez lata mieszkali.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo