Fenomenalny głos

  Fenomenalny głos

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Olga Szwajgier ćwiczeniami własnego pomysłu rozszerzyła skalę głosu z czterech do sześciu oktaw. Na każdym koncercie muzyki współczesnej szokuje tym słuchaczy. Jutro wystąpi na Bydgoskim Festiwalu Muzycznym w Bydgoszczy.
  Olga Szwajgier od lat występuje na festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, Niemczech, Meksyku, Grecji, Korei, na Litwie, we Włoszech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Śpiewa m.in. utwory Ivesa, Stockhausena, Risseta, Pendereckiego, Łuciuka i Lutosławskiego, ale także utwory klasyczne. Była jedynym śpiewakiem z Europy Środkowej i Wschodniej zaproszonym na obchody 100-lecia Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2000 r., gdy Stuttgart gościł uczestników Międzynarodowego Kongresu Muzycznego, Olga Szwajgier zaproszona tam została jako jeden z trzech "Fenomenów Głosu".
  Na co dzień - pedagog w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i Internationale Academie für Neue Musik w Austrii, jednocześnie - właścicielka szkoły wokalnej "Laboratorium głosu". I terapeutka. Jej warsztaty, podczas których leczy dźwiękiem znajdują wielu słuchaczy.
  Podczas jutrzejszego koncertu w Filharmonii Pomorskiej (wtorek, godz. 19.00) Olga Szwajgier wystąpi z zespołem muzyki współczesnej - Ensemble MW2, założonym przez Adama Kaczyńskiego. To szczególna formacja, która do swojego repertuaru wprowadziła m.in. teatr instrumentalny, happening, a także muzykę graficzną. Jest rozchwytywana poza Polską - koncertowała w ponad 20 krajach Europy i Azji. Zdobyła wiele nagród.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo