Wypożycz sobie płytę

  Wypożycz sobie płytę

  (an)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wypożyczalnia Zbiorów Dźwiękowych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy przy ul. Długiej 41 udostępnia muzykę, książki nagrane na kasety lub płyty oraz nuty.
       Wypożyczalnia Zbiorów Dźwiękowych działa od 1994r. Dzisiaj w jej zasobach jest ponad 5 tys. płyt muzycznych i około 3,5 tys. pozycji książki mówionej. Ze zbiorów biblioteki korzysta 2.8 tys. użytkowników. Codziennie jest ponad sto wypożyczeń. Żeby się zapisać trzeba mieć legitymację szkolną lub dowód osobisty. Za każdą wypożyczoną płytę muzyczną trzeba zapłacić 50 złotych kaucji, za płytę lub kastę z nagraną książką 10 złotych.
  W zasobach zdarzają się nowości, bo pracownicy starają się, żeby oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Przeważa muzyka rozrywkowa, chociaż trafiają się nawet bardzo rzadkie płyty np. jazzowe. Obecnie najpopularniejszymi artystami są: Green Day, Brodka, Kazik i Coldplay. Każdy może wspomóc wypożyczalnię - prowadzona jest akcja "Podaruj płytę bibliotece". Z pozycji w katalogu książki mówionej mogą korzystać wszyscy. Zbiór jest przeznaczony dla osób niewidomych i niedowidzących oraz cierpiących na dysleksję.
       - Osoby niepełnosprawne korzystają z naszych zbiorów bez wpłacania kaucji - informuje Joanna Królicka - Nejman z Wypożyczalni Zbiorów Dźwiękowych.
       Przetworzone zostały zarówno podręczniki, książki popularno-naukowe jak i powieści. Do najczęściej słuchanych należą romanse Daniele Steel, książki o Harrym Potterze oraz twórczość Tolkiena. Zasoby biblioteki można przejrzeć na stronie http://www.muzyka-bydgoszcz.prv.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo