Sylwester w regionie. Nie będzie gwiazd, bo brakuje na nie...

Sylwester w regionie. Nie będzie gwiazd, bo brakuje na nie pieniędzy

Zebr. (ak)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

Sylwester w regionie. Nie będzie gwiazd, bo brakuje na nie pieniędzy
Sylwester w regionie. Nie będzie gwiazd, bo brakuje na nie pieniędzy

Skromniej.Głównie taniej: mniej hucznie, bez wielkich gwiazd estrady - tak będziemy świętowali sylwestra na rynkach i w centrach miast w regionie. ©sxc.hu

Nie zabraknie pieniędzy na fajerwerki. Władze miasta też postarają się pojawić z życzeniami dla mieszkańców. Ale muzyka będzie już głównie prezentowana przez dj-ów.
Skromniej. Głównie taniej: mniej hucznie, bez wielkich gwiazd estrady - tak będziemy świętowali sylwestra na rynkach i w centrach miast w regionie.

Jeszcze kilka lat temu miasta prześcigały się w tym, kto z większą pompą na głównym placu miasta przywita Nowy Rok. Bywał nawet darmowy szampan (a ściślej - wino musujące) dla przybyłych. Niektórzy nie wyobrażali sobie tej nocy bez życzeń prezydenta lub burmistrza ze sceny.

Przeczytaj także:Bydgoszcz nie zorganizuje w tym roku zabawy sylwestrowej.
Dla oszczędności


Ale jest kryzys. W tym roku już gminy nie szaleją z imprezami. W Bydgoszczy jej w ogóle nie będzie. Po raz pierwszy od lat. Przyczyna jest jasna - brak pieniędzy. Taka impreza to wydatek około 200 tysięcy zł i do tego jeszcze koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, ochrony. Władze Bydgoszczy uznały, że nie ma sensu płacić takich pieniędzy za imprezy wątpliwej jakości, które z roku na rok cieszą się mniejszą popularnością.

Na pocieszenie - prawdopodobnie będzie zorganizowany pokaz fajerwerków. Widowiskowy a dużo tańszy niż impreza. Miasto wyda na niego 10 tys. zł.

Boombox w Toruniu

W Toruniu też słychać głosy, że będzie skromnie, choć w centrum jednak odbędzie się impreza na powitanie Nowego Roku. Toruń wyda na nią 100 tys. zł. Na Rynku Staromiejskim stanie boom- box, a dwóch dj-ów: Hirek Wrona i Martinez będzie czuwać, by nie zabrakło dobrej muzyki. Wystąpi też MC Jacob A, finalista czwartej edycji telewizyjnego programu "Idol" oraz Łukasz Juźko, saksofonista. Kamil Sakałus, redaktor "Teraz Toruń" przygotuje dla torunian zupę piernikową.

Także Włocławek zaprasza 31 grudnia na sylwestra pod gwiazdami. Ale zabawa potrwa króciutko. Pół godziny przed północą przy Hali Mistrzów z głośników popłynie muzyka prezentowana przez dj-a. O północy noworoczne życzenia włocławianom i ich gościom przekaże prezydent miasta. Następnie na niebie rozbłysną fajerwerki. Zabawa zakończy się o godz. 0.30.

Trochę dłużej zabawią się mieszkańcy Inowrocławia. Sylwester pod gołym niebem zaplanowano tam w godz. 22-1 na placu przed Halą Widowiskowo-Sportową. Gości zabawiać będzie dj - prezenter z Radia GRA, Marcin Glapiak. Na żywo wystąpią zespoły ITD oraz Buenos Amigos - grający przeboje latynoamerykańskie. Nie zabraknie fajerwerków.

Burmistrz na balkonie

Na tradycyjne życzenia burmistrza Arseniusza Finstera z balkonu na Starym Rynku liczyć mogą mieszkańcy Chojnic. Godzinę wcześniej z głośników popłynie muzyka, ale niczego spektakularnego nie należy się spodziewać.

- Kiedyś w Grudziądzu występowały zespoły, a teraz? Impreza rangi większej wsi - podsumował planowanego sylwestra miejskiego mieszkaniec.

Od godz. 23 do 1 na parkingu przy Galerii Grudziądzkiej odbędzie się impreza sylwestrowa w tym mieście. Główną atrakcją będzie muzyka prezentowana przez dj-ów i fajerwerki.

Autobusem na imprezę

To dość skromnie, miasto jednak zadba, aby z odleglejszych rejonów miasta chętnych by się wspólnie zabawić przywiozły i odwiozły autobusy.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo