Nowe połączenia kolejowe na trasie Bydgoszcz-Chełmża

Nowe połączenia kolejowe na trasie Bydgoszcz-Chełmża

(ak)

Gazeta Pomorska

Gazeta Pomorska

Nowe połączenia kolejowe na trasie Bydgoszcz-Chełmża
Nowe połączenia kolejowe na trasie Bydgoszcz-Chełmża

©fot. sxc

Urząd Marszałkowski przywrócił zlikwidowane w połowie grudnia kursy pociągów relacji Chełmża - Bydgoszcz. Po jego interwencji obsługujący tę trasę przewoźnik wprowadził od poniedziałku nowe, bardziej korzystne dla pasażerów połączenia.
Połączenie kolejowe między Chełmżą a Bydgoszczą, poprzednio przez osiem lat nieczynne, reaktywowano w listopadzie 2008 roku w wyniku monitów lokalnych środowisk.

- Rozkłady jazdy na tej ważnej ze społecznego punktu widzenia trasie były przez marszałkowską administrację konsultowane między innymi ze starostami powiatów - twierdzi Beata Krzemińska, rzecznik marszałka. - Przejazdy cieszyły się wielkim zainteresowaniem pasażerów, dojeżdżających przede wszystkim do pracy i do szkół w Bydgoszczy.
Niestety, niektóre z nich zostały w nowym, obowiązującym od grudnia 2010 rozkładzie jazdy zlikwidowane.

Przeczytaj też: Grudziądz. Uwaga! Od 3 stycznia pociągi będą kursowały wcześniej.

Ten błąd został obecnie naprawiony. Od poniedziałku obsługujący tę trasę regionalny przewoźnik - Arriva RP - dołożył nowe połączenia i wydłużył kursy pociągów.

Poranne składy Arrivy z pasażerami z Chełmży i okolic trafią do Bydgoszczy Głównej na 5.20, 6.30 i 7.30.

- To oznacza, że dogodnie dojadą nimi rozpoczynający pracę o godzinie 6 czy 7, a także spieszący do pracy, szkoły czy na uczelnię na 8. Dodatkowo został wprowadzony pociąg z Bydgoszczy do Chełmży o 20.20, a kurs Bydgoszcz-Unisław (start z Bydgoszczy o 15.45) zostanie wydłużony do Chełmży i z powrotem. Nowością jest też dogodne dla niektórych społeczności lokalnych połączenie przesiadkowe Bydgoszcz-Toruń przez Chełmżę - wymienia Krzemińska.

Udostępnij


Komentarze

Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo