Wytrwałość ludzka, determinacja, wynalazki i obyczaje. Poznaj Tajemnice Państwa Podziemnego

  Zdjęcia archiwalne oraz rekonstrukcje, wypowiedzi świadków historii i ekspertów. Zapraszamy do obejrzenia czteroodcinkowego programu historycznego, wyprodukowanego przez Polska Press we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Dowiedz się więcej
  Zwiń
  Obejrzyj wideo
  Zmiana na stanowisku szefa kujawsko-pomorskiej policji

  Zmiana na stanowisku szefa kujawsko-pomorskiej policji

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zmiana na stanowisku szefa kujawsko-pomorskiej policji

  ©fot. arch.

  Krzysztofa Gajewskiego zastąpi dotychczasowy komendant wojewódzki z Gdańska - Krzysztof Starańczak.
  Zmiana na stanowisku szefa kujawsko-pomorskiej policji

  ©fot. arch.

  Komenda główna podaje dwa powody roszady na stanowiskach. - Chodzi o usprawnienie pracy komend, ale także zażegnanie narastającego konfliktu kadry kierowniczej w pomorskiej komendzie wojewódzkiej - informuje mł. insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik KGP.

  O co chodzi? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w lipcu doszło do zakończonej bójką awantury pomiędzy dwoma podległymi Starańczakowi funkcjonariuszami. Później w konflikt wmieszało się prawie całe kierownictwo KWP w Gdańsku. Kontrolerzy z Warszawy wszczęli w tej sprawie postępowania dyscyplinarne a Krzysztof Starańczak ma od 1 października pracować w Bydgoszczy.

  - Podkreślam, to nie jest przeniesienie "za karę", jak próbują sugerować niektóre media - tłumaczy Mariusz Sokołowski. - Nadispektor Starańczak osiągał dobre wyniki, był doceniany zarówno przez zwierzchników, jak i podwładnych - dodaje rzecznik KGP.

  O Krzysztofie Starańczaku mówiono w superlatywach. - Choć był nieco apodyktyczny, to jednak wygonił funkcjonariuszy zza biurek na ulice i walczył o utrzymanie komisariatów przeznaczonych do likwidacji - mówi jeden z gdańskich funkcjonariuszy. Dobrze oceniany jest też nadinsp. Krzysztof Gajewski, wcześniej komendant miejski policji w Gdańsku. - Jest stąd, dobrze wie, jakie mają potrzeby policjanci z komisariatów. Cieszymy się, że wraca - dodaje nasz informator.
  Udostępnij


  Kup prenumeratę cyfrową Gazety Pomorskiej i otrzymaj:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Pomorskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Pomorskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer ekstramagazyn.pl

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo