KSK Noteć Inowrocław wygrała z rezerwami Trefla

Mikołaj Grod zdobył 23 punkty i zanotował 9 zbiórek.
Mikołaj Grod zdobył 23 punkty i zanotował 9 zbiórek. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław pokonała we własnej hali rezerwy Trefla Sopot w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play off drugiej ligi (w grupie A).

Koszykówka. KSK Noteć Inowrocław - Trefl II Sopot

Kujawianie wyszli na parkiet zdenerwowani. Przegrywali przez prawie całą pierwszą kwartę (2:6, 5:8, 7:11, 10:15, 16:20). Dzięki skutecznym akcjom Huberta Wierzbickiego, prowadzili po dziesięciu minutach 21:20.

Prowadzenie oddali ylko na chwilę (22:22). W drugiej kwarcie świetną grę kontynuowali Mikołaj Grod i Wierzbicki. Pierwszy przed przerwą zdobył 15 punktów (6/10 z gry), a ponadto miał na koncie 5 zbiórek i 2 przechwty). Drugi rzucił 10 pkt. (4/5 z gry) i dołożył do tego 4 zbiórki.

Po pierwszej połowie zawodnicy z Inowrocławia wygrywali 43:32. Po zmianie stron kontrolowali sytuację na parkiecie. Ani przez moment wygrana nie była zagrożona.

Grod, Wierzbicki i Karol Michałek (4/10 z gry) zdominowali walkę na tablicach (44:24 dla Noteci). Każdy z nich zanotował po 9 zb. We trzech zebrali więcej piłek niż cała ekipa z Sopotu (24).

Drugie spotkanie rywalizacji do dwóch zwycięstw odbędzie się w niedzielę w Sopocie (godz. 15.30). W przypadku wygranej rezerw Trefla, trzeci mecz zostanie rozegrany w środę w hali na Rąbinie.

Inowrocławianie w przypadku wyeliminowania sopocian, trafią na SKM Muszkieterów Nowa Sól lub AZS UMK Consus PBDI Toruń, którzy walkę rozpoczną dopiero w sobotę (godz. 14).

KSK NOTEĆ - TREFL II 78:64 (21:20, 22:12, 17:16, 18:16)

KSK NOTEĆ: Grod 23 (1), Michałek 9, Pochocki 9, Jankowski 5 (1), Korólczyk 2 oraz Wierzbicki 18 (4), Filipiak 6, Królikowski 4, Koper 2, Milak 0, Wiśniewski 0.
TREFL II: Jaśkiewicz 13 (2), Dzierżak 10 (1), Zięba 8 (2), Kulka 8, Brenk 2 oraz Włodarczyk 9 (1), Hanke 6 (2), Krefft 5 (1), Czerlonko 3 (1), Motylewski 0, Szczepanik 0.