KSK Noteć Inowrocław wygrała z Legią Warszawa

(dm)
Rozgrywający Aleksander Filipiak rozegrał znakomicie zawody.
Rozgrywający Aleksander Filipiak rozegrał znakomicie zawody. Szymon Stolarski
Inowrocławianie w świetnym stylu pokonali lidera grupy A drugiej ligi. Do zwycięstwa nad Legią KSK Noteć poprowadzili Aleksander Filipiak i Daniel Korólczyk.

KSK NOTEĆ - LEGIA 85:62 (25:22, 16:17, 30:9, 14:14)
KSK NOTEĆ: Korólczyk 24 (6), Filipiak 22 (1), Grod 16, Michałek 10, Koper 5 (1) oraz Królikowski 7 (1), Jankowski 1, Wierzbicki 0, Milak 0, Wiśniewski 0.
LEGIA: Paszkiewicz 9 (3), Holnicki-Szulc 8, Świderski 5 (1), Cechniak 4, Zapert 2 oraz Motel 13 (3), Kobus 12, Bojko 4, Podobas 3, Koźluk 2, Ornoch 0.

Kujawianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie dwóch czołowych rozgrywek. Po czterech minutach prowadzili 15:2. Zaskoczeni gracze ze stolicy szybko odrobili większość strat. Po pierwszej połowie KSK Noteć prowadzili tylko 41:39.

Trzecia kwarta to popis inowrocławian (30:9). Z dystansu seryjnie trafiał Daniel Korólczyk (6/12 za 3), a łatwe punkty po przechwytach zdobywał Aleksander Filipiak (9/15 z gry, 9 zbiórek, 9 asyst).

W ostatniej części meczu gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Byli lepsi od warszawian w prawie każdym elemencie. Wygrali walkę na tablicach (36:30). Mieli mniej strat od rywali (6:19).

Obok wybornie dysponowanych Korólczyka i Filipiaka, dobrze spisali się Mikołaj Grod (5/8 za 2, 4 zb. 3 prz.) i Karol Michałek (4/9 za 2, 9 zb.).