KSK Noteć Inowrocław rozbiła zespół z Nowej Soli [zdjęcia]

(dm)
Mikołaj Grod rozegrał kolejne świetne zawody.
Mikołaj Grod rozegrał kolejne świetne zawody. Dominik FIjałkowski
KSK Noteć Inowrocław wysoko pokonała SKM Muszkieterowie Nowa Sól w meczu przedostatniej kolejki rundy zasadniczej drugiej ligi (grupy A).

KSK Noteć Inowrocław- Muszkieterowie Nowa Sól 78:47

KSK NOTEĆ - SKM 78:47 (22:6, 19:18, 14:3, 23:20)
KSK NOTEĆ: Grod 15 (1), Michałek 10, Koper 8, Filipiak 4, Korólczyk 0 oraz Pochocki 15 (1), Wierzbicki 10 (2), Wiśniewski 6 (2), Milak 5 (1), Królikowski 3, Jankowski 2.
SKM MUSZKIETEROWIE: Sirijatowicz 8 (1), Trubacz 8, Matczak 6 (1), Jasnos 4, Chodkiewicz 2 oraz Ponitka 10 (1), Stefanowicz 5 (1), Suchodolski 2, Chorągwicki 2, Mehmeti 0, Przybylski 0, Der 0.

Kujawianie dzięki zwycięstwu zachowali szansę na zajęcie drugiego miejsce przed fazą play off. Muszą jeszcze 8 marca wygrać w Kaliszu (godz. 15.30).

Spotkanie z Muszkieterami wygrali dzięki znakomitej postawie w obronie (w 1. kwarcie stracili tylko 6 punktów, a w 3. kw. zaledwie 3 pkt).

Goście trafili zaledwie 16 z 66 rzutów z gry. Przegrali wysoko walkę na tablicach (29:50). Prawie połowę pkt. zdobyli, gdy potyczka była już rozstrzygnięta.

W ataku inowrocławski zespół był świetnie zbilansowany. Aż pięciu graczy zdobyło 8 lub więcej punktów. Najlepszy na parkiecie był Karol Michałek (4/6 za 1, 3/6 za 2, 17 zbiórek, 3 bloki).

Pozostałe mecze: Polonia Warszawa - Trefl II Sopot 75:51, Basket Junior Suchy Las - MKS Drogbruk Kalisz 70:83, Wybrzeże Korsarz Gdańsk - SMS PZKosz. Consus Władysławowo 54:115, Legia Warszawa - AZS UMK Consus PBDI Toruń 82:67.