KSK Noteć Inowrocław przegrała ważny mecz w Gdyni

Mikołaj Grod zdobył w Gdyni 30 punktów i zanotował 13 zbiórek. Dominik Fijałkowski
Inowrocławianie po raz drugi w rozgrywkach drugiej ligi nie sprostali młodzieży z GTK Gdynia.

GTK GDYNIA - KSK NOTEĆ 97:86 (27:22, 25:22, 22:19, 23:23)

GTK GDYNIA: Kolka 19 (2), Put 18, P. Żołnierewicz 14, Derkowski 6, Krauze 0 oraz M. Żołnierewicz 11 (1), Komarowski 9 (1), Wróbel 9 (1), Włodarczyk 6, Ponitka 5 (1), Krefft 0, Gawryś 0.
KSK NOTEĆ: Grod 30, Tlałka 11 (1), Wierzbicki 10 (1), Rychłowski 7, Filipiak 0 oraz Pagacz 20, Włodarski 3 (1), Warchowski 3 (1), Radzikowski 2.

Kujawianie pojechali do Gdyni bez Artura Gliszczyńskiego. Doświadczony rozgrywający przed tygodniem w meczu z Wybrzeżem Korsarzem Gdańsk nabawił się uraz mięśnia czworogłowego.

Potyczka dwóch drużyn, które walczą o ósme miejsce (premiowane awansem do fazy play off) dość długo była bardzo zacięta. Podopieczni Dariusza Sikory prowadzili na początku meczu (4:3). Po 15. minutach przegrywali już 28:38, ale zdobyli 10 punktów z rzędu (38:38).

Przez kilka sekund byli lepsi od rywali (41:40).Świetnie dysponowani byli bowiem Mikołaj Grod (4/7 za 1, 10/15 za 2, 13 zbiórek) i Wojciech Pagacz (4/7 za 1, 8/15 za 2, 6 zb.). Końcowa faza 1. połowy należała jednak do gdynian (44:52). Skuteczni byli Filip Put (6/6 za 1, 6/8 za 2, 7 zb.) i Robert Kolka (8/14 z gry, 6 asyst).

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w 3. kwarcie, w której gospodarzom udało się powstrzymać Groda (4 pkt. w tym okresie). Po 30. min. inowrocławianie przegrywali 63:74. W końcowej części gry nie zdołali zmniejszyć strat.

Wyniki innych spotkań: Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Trefl II Sopot 59:79, Basket Junior Suchy Las - SMS Władysławowo 60:82, Księżak Łowicz - Wilki Morskie Szczecin 87:90.