KS Murowana Goślina liderem turnieju w Świeciu

Migawka z sobotniego meczu KS Murowana Goślina - Zawisza Sulechów (3:1)
Migawka z sobotniego meczu KS Murowana Goślina - Zawisza Sulechów (3:1) Sławomir Wojciechowski
Nie brakuje emocji w V Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro w Świeciu. Dopiero ostatni dzień rozstrzygnie o tym do kogo trafi trofeum.

Joker Świecie - KS Murowana Goślina

Jeszcze w sobotę po południu wydawało się, że zawody w Świeciu wygrają już po dwóch dniach zawodniczki Budowlanych Budlex Toruń. Miały one na koncie dwa zwycięstwa, w tym z KS Piecobiogaz Murowana Goślina (3:1). Jeśliby podopieczne Mariusza Soi na zakończenie drugiego dnia turnieju pokonały gospodynie, wówczas zapewniłyby sobie końcowy triumf. Tymczasem w derbach Kujaw i Pomorza doszło do niespodzianki. Joker Mekro Świecie pokonał Budowlanych 3:1. Pierwszy set w ogóle tego nie zwiastował. Pierwszoligowiec zdemolował drugoligowca do 11. W 2. partii torunianki prowadziły 12:8 i wówczas coś w ich grze się zahamowało. Z rytmu wybiły je dwie kontrowersyjne decyzje sędziów, które dały dwa punkty świeciankom. Od 14:14 zaczął dominować Joker, który wygrał tę odsłonę do 20. W secie nr 3 trwał koncert podopiecznych Andrzeja Nadolnego, które prowadziły w pewnym momencie nawet 13:4. Siatkarki z Torunia na chwilę wskoczyły na właściwy tor i doszły rywalki na dwa "oczka" (15:13), ale skuteczne ataki sióstr Izabeli i Anny Hohn oraz bloki Alicji Wójcik sprawiły, że i ten set padł łupem miejscowych (25:21).
Ostatnia partia przyniosła najwięcej emocji. Joker prowadził cały czas, ale Budowlani doprowadzili do gry na przewagi. Siatkarki ze Świecia wykorzystały dopiero 4. piłkę meczową (27:25). To bez wątpienia najcenniejsze zwycięstwo tej drużyny Jokera w tym okresie przygotowawczym.

Pech Kasi

Dodajmy, że świecianki już w piątek były bliskie sprawienia niespodzianki, ale po tie-breaku uległy Zawiszy Sulechów 2:3. W 1. secie tego meczu kontuzji doznała Katarzyna Głuchowska (zerwała więzadła w kolanie) i Joker musi grać tylko dwiema środkowymi. Podopieczne Andrzeja Nadolnego na pewno nie zdobędą w tej edycji pucharu swojego tytularnego sponsora. W sobotę wczesnym popołudniem przegrały bowiem z KS Murowana Goślina 1:3. Na główne trofeum szanse mają trzej pierwszoligowcy, z tym, że zespół z Wielkopolski już rozegrał wszystkie mecze. I musi czekać co zrobią konkurenci.

Dotychczasowe wyniki

Budowlani Budlex Toruń - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:23), Joker Mekro Świecie - Roltex Zawisza Sulechów 2:3 (23:25, 18:25, 25:23, 25:21, 8:15), KS Piecobiogaz - EVS Engelholm 3:1 (25:14, 25:23, 21:25, 25:11), EVS Engelholm - Roltex Zawisza 0:3 (16:25, 24:26, 23:25), Joker Mekro - KS Piecobiogaz 1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 17:25), EVS Engelholm - Budowlani Budlex 0:3 (15:25, 19:25, 21:25), KS Piecobiogaz - Roltex Zawisza 3:1 (25:20, 22:25, 26:24, 25:21), Joker Mekro - Budowlani Budlex 3:1 (11:25, 25:20, 25:21, 27:25).

1.KS Piecobiogaz Murowana Goślina 4 7 10:6
2. Budowlani Budlex Toruń 3 5 7:4
3. Roltex Zawisza Sulechów 3 5 7:5
4. Joker Mekro Świecie 3 4 6:7
5. EVS Engelholm 3 3 1:9

Joker gra szybciej

Dziś odbędą się dwa ostatnie mecze. Zmieniono ich porę i kolejność rozegrania. Wszystko przez szybszy wyjazd siatkarek ze Szwecji. Joker zagra z EVS Engelholm już o godz. 9. Po tym spotkaniu bój o 1. miejsce stoczą Budowlani i Zawisza (godz. 11).