Jak skubnąć podatnika

  Jak skubnąć podatnika

  Michał Żurowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozumiem, że zaglądanie do cudzego łóżka (zwłaszcza do łóżka posła lub wicepremiera) jest obecnie zajęciem bardzo zajmującym, ale - za pozwoleniem szanownej publiczności - radzę nie koncentrować się wyłącznie na tym. Bo kiedy większość z nas interesuje się tzw. seksaferą - nie bez udziału polityków i dziennikarzy zresztą, z lubością celebrujących każdy nowy szczegół - pani wicepremier Gilowska zajmuje się swoją robotą. A ta robota, przypominam, polega m.in. na uzupełnianiu kasy państwa. I ani się obejrzymy, jak będziemy mieli nowy podatek - obok już obowiązującej akcyzy, tyle że ostatnio obniżonej, ma zostać wprowadzona "opłata roczna od każdego auta".


  No, właśnie: od każdego auta czy tylko od masowo zwożonego zza zachodniej granicy motoryzacyjnego "złomu"?

  Pani profesor mówi o tej opłacie we wczorajszej "Rzeczpospolitej" tak, jakby na razie sama nie wiedziała, ilu z nas chce oskubać. Przyznaje zresztą, że na razie myśli (to nie zawsze jest bezpieczna sytuacja, gdy kobieta tak siądzie i myśli), a szczegółów nie chce zdradzać. Z góry jednak uprzedza, że jakby co, to... - tu "dyżurne" w takich sytuacjach tłumaczenie naszych rządzących - Unia Europejska tego od nas wymaga. To znaczy... nie wiadomo czy na pewno wymaga, bo - uwaga! - Gilowska mówi o tym tak: "Mamy prawo przypuszczać, że Bruksela oczekuje od nas opodatkowania prostego, najlepiej pobieranego co roku od posiadaczy samochodów". No więc, jak to jest: wymaga od nas tego podatku "Bruksela" czy to tylko "Warszawa", świętsza od unijnych "papieży", szuka pretekstu do tego, by nas skubnąć?


  I niezły moment na to znajduje. A nawet momenty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo