Absurdalna i tragikomiczna "wojna" ...

  Absurdalna i tragikomiczna "wojna" ...

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  ...bydgosko-toruńska rozgorzała w najlepsze tuż po wyborach samorządowych. Winę najpewniej ponoszą obie strony i warto dostrzec tę belkę we własnym oku. Wystarczy przypomnieć choćby chore propozycje przyłączenia b. województwa toruńskiego do... pomorskiego.
  Ale po kompromitacji regionalnych działaczy PiS z wojewodą, zakończonej importem wicewojewody poznańskiego, sądziłem, że ta lekcja czegoś nauczy lokalnych patriotów. Niestety, tym razem bój idzie o stanowisko marszałka sejmiku wojewódzkiego, który jakoby ma decydujący wpływ na podział pieniędzy z unijnego tortu. Ale akurat w tej potyczce rację przyznaję politykom z Torunia. Jestem w tym mieście często i na własne oczy widzę, że tam potrafią szybciej i mądrzej korzystać z unijnych dobrodziejstw.
  Ba, wystarczy przeczytać u nas na 1 stronie wywody bydgoskiego kandydata na marszałka i rzeczowe wypowiedzi pretendenta z Torunia, by wyrobić sobie zdanie o bydgoskich "elitach". A nie zapominajmy przy tym, że województwo to nie tylko dwa największe miasta.

  Powiedzmy więc sobie otwarcie: ławka kadrowa PiS - a także PO - w Bydgoszczy jest śmiesznie krótka. Jest mi najzupełniej obojętne, kto i z jakim aktem urodzenia zostanie marszałkiem województwa. Byle był kompetentnym fachowcem. A klucz do sejfu z milionami euro jest w rękach radnych i ojców miast. Bo czy słyszeliście Państwo o przypadku, że Bydgoszcz przygotowała znakomity projekt na wielką inwestycję i nie otrzymała unijnego dofinansowania, bo marszałek jest z Torunia?

  Ja też nie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo