Andrzej Lepper powrócił

  Andrzej Lepper powrócił

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  do koalicyjnego łoża po karczemnej awanturze małżeńskiej. Siniaki na twarzach oblubieńców zniknęły pod grubą warstwą pudru i szminki, czyli drugiej umowy koalicyjnej. Jednak znając swoisty charakter szefów "wielkiej trójki" idę o zakład, że i ta noc poślubna zakończy się okropną bijatyką.

  O tym, że koalicjanci nie myślą o dłuższym zawieszeniu broni świadczy choćby jeden fakt. Jarosław Kaczyński zgodził się otóż, by w przyszłym roku dyskutować na temat kuriozalnej propozycji Samoobrony. Zakłada ona, że blisko 2,5-milionowej armii bezrobotnych budżet wypłacać ma bezterminowo po 800 zł miesięcznie! Skromnie licząc - to 20 miliardów, czyli ok. 10 proc. wpływów budżetowych rocznie. Dla porównania - to połowa sumy, jaką wydajemy każdego roku na niedoinwestowaną służbę zdrowia.


  Takich dożywotnich zasiłków żądać może tylko szaleniec albo cyniczny demagog żądny władzy, jakim jest Andrzej Lepper.

  On doskonale wie, że tego nie wytrzyma żaden budżet. Pomijając już pewien "drobiazg" : w Polsce ponad milion pracujących zarabia poniżej 1100 zł miesięcznie. Ci ludzie natychmiast zasilą szeregi bezrobotnych, bo przecież drugie tyle albo i więcej zarobią na czarno. W Polsce lub w krajach Unii Europejskiej.


  Ale w tym szaleństwie jest metoda.


  Panalepperowe rozdawnictwo można nieźle sprzedać za parę milionów głosów. Mam jednak nadzieję - używając określenia Jacka Kurskiego z PiS - że "ciemny lud" tego nie kupi. Gdzieś chyba są granice wiary w idiotyczne obietnice wyborcze.


  A może w Polsce ich nie ma? Cóż, wkrótce się przekonamy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo