Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dnia Wielkiego Likwidatora Macierewicza, wiadomo było, że onże dostojnik ma do powiedzenia na temat haniebnej przeszłości śp. WSI rzeczy bardzo ogólne, raczej o charakterze haseł do wykorzystania podczas powiatowej akademii PiS.

  Już od soboty, Dnia Wielkiego Likwidatora Macierewicza, wiadomo było, że onże dostojnik ma do powiedzenia na temat haniebnej przeszłości śp. WSI rzeczy bardzo ogólne, raczej o charakterze haseł do wykorzystania podczas powiatowej akademii PiS. Słuchanie o przestępczej działalności, machlojkach gospodarczych czy kryminalnych rozbudza, co prawda, wyobraźnię, ale nie zaspokaja zapotrzebowania na fakty - a tych Likwidator skąpił bardzo, czyli nie mówił o nich w ogóle. Dlatego - ledwie zakończył swoje mówienie-niemówienie - zaczęto przypuszczać, że tak oto rodzi się nowa świecka tradycja; informacje Macierewicz odtąd będzie dawkował często, a będą one dość oczywiste, albo nie wnoszące absolutnie nic nowego do naszej wiedzy o tym, w jaki perfidny sposób tajne służby robiły pod włos III Rzeczpospolitej. Że chodzić będzie tylko o stwarzanie wrażenia, iż coś jest na rzeczy.


  Wczoraj słowo stało się ciałem.


  Oto Antoni Macierewicz ujawnił rzecz, która w jego mniemaniu miała - sądzę - wstrząsnąć uśpionym narodem: kilkudziesięciu oficerów do niedawna jeszcze robiących w tajnych służbach wojskowych, swego czasu przeszło szkolenie w GRU, czyli radzieckim wywiadzie wojskowym. Mną ta wiadomość wstrząsnęła średnio, zważywszy że naukę szpiegowania pobierali jeszcze w PRL-u. Znacznie większe wrażenie wywarłaby na mnie informacja, że uczyli się - wtedy, za komuny - od fachowców z CIA, MI5 czy (przepraszam za wyrażenie) Mossadu. No, to byłaby już sensacja na pierwszą stronę. A tak jest tylko odkrywanie dawno odkrytej Ameryki. I opowiadanie słuchaczom, że - wbrew oczekiwaniom - jest zamieszkała.


  Przez czerwonoskórych, co gorsza.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo