Na gorąco

  Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Posel Anna Sobecka, posłanka Ligi Polskich Rodzin, doszła do wniosku, że Roman Giertych, lider Ligi Polskich Rodzin, bez sensu, za to nieustannie, krytykuje PiS. Oczywiście, to co sądzi pani poseł na temat Giertycha jest ważne, natomiast bez porównania ważniejsze - i dla Ligi, i dla PiS-u, i chyba w ogóle - jest to, co myśli o nim o. Tadeusz Rydzyk.

  Nie są tajemnicą bardzo bliskie związki Anny Sobeckiej z Radiem Maryja, więc zdziwiłbym się niezmiernie, gdyby jej poglądy w zasadniczy sposób różniły się od ocen dyrektora rozgłośni. Zdumiałbym, gdyby w ogóle się czymkolwiek różniły. I dlatego wczorajsze wyznanie Sobeckiej powinien Roman Giertych potraktować jak ostatnie ostrzeżenie. Podobnie jak i opublikowane wczoraj wyniki sondażu, wedle którego tak bardzo krytykowany przez niego rząd największym poparciem cieszy się wśród Polaków mających prawicowe poglądy, czyli także wśród elektoratu Ligi. Krótko mówiąc: jak nie przeprosi publicznie prezesa, to - bez wsparcia w partii i w Radiu - może spaść do trzeciej ligi, wcale nie rodzinnej.


  Podwórkowej.


  Ale to nie wszystkie wczorajsze nowości, gdyż poseł Markowski i radny Rega (obaj Tomasze i PiS) przedstawili projekt uchwały jaką, ich zdaniem, winni przyjąć bydgoscy radni. Chodzi o uznanie Łukaszenki za osobę niepożądaną w mieście. Po prostu: jak tu przyjedzie, to już poza matę dezynfekcyjną na rogatce kroku nie zrobi. Jestem przekonany, że teraz białoruski dyktator nareszcie pojmie, że dni jego samodzierżawia są policzone, skoro i w Bydgoszczy ma przechlapane.


  I niech się modli, żeby nasza straż miejska nie ruszyła na Mińsk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo