Na gorąco

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W rozpaczliwym, bardzo polskim rzucie na taśmę, zdobyliśmy brązowy medal na zimowych igrzyskach olimpijskich. Justyna Kowalczyk odbierze w Polsce zasłużone wyrazy uznania, może nawet przypną jej jakiś order.
       A działacze sportowi spuchną z dumy. Powiedzą, że zdobyliśmy "znakomite 25 miejsce", medalowe, a punktowe to może nawet jeszcze bardziej znakomite. Natomiast działacze nie zająkną się o tym, że np. nasi bobsleiści pojechali do Turynu bez "boba" czyli swoich sań. To nie żart - polskiej reprezentacji boba pożyczali Rosjanie. To chyba najkrótsza recenzja naszych włoskich startów, bo nawet reprezentacja Jamajki ma swój sprzęt.
       W rozpaczliwym, bardzo polskim rzucie na taśmę, Sejm nie wybrał rzecznika praw dziecka, na którego wydajemy 4 mln zł rocznie. Liderzy PiS pożarli się ze swoimi "stabilizantami", bo - jak zwykle - chcieli wziąć wszystko. Pokorny dwa tygodnie temu Roman Giertych wczoraj odzyskał dumę i honor: "Nie można, koledzy z PiS, walczyć ze wszystkimi!". Wkurzył się nie na żarty Andrzej Lepper i wygarnął, że albo PiS będzie traktował ich serio, albo "skończy tę zabawę!". Zabawę, która przypomina mi właśnie polski start bobsleistów w Turynie. Jest trzech zawodników, ale brakuje paktu na serio - sprzętu do ślizgania. Ba, nawet nie ma od kogo pożyczyć, bo konstytucja nie przewiduje, by Sejm ślizgał się przy pomocy obcych. Więc "partnerzy koalicyjni" pięknie wyślizgują się sami, dając dowód starań o własne interesiki. Co zdumiewające, we wczorajszej awanturze o rzecznika praw dziecka ani razu nie padły słowa troski o dzieci.
       Niechby nawet tych z Jamajki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo