Na gorąco

  Michał Żurowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Reporter PAP, relacjonujący wczorajsze posiedzenie rządu, zetknął się z czymś w dzisiejszych czasach niezwykłym: z grupą ludzi, którym zawodowo wszystko się udało - jednomyślnie zadowolonych z siebie.
       W opiniach poszczególnych ministrów - od Dorna i Ujazdowskiego po Religę i Wassermanna - ani słowa o jakimkolwiek niedosycie czy niedoróbkach, nie mówiąc już o czymś tak obcym temu rządowi, jak błędy i porażki. To rządzenie to musi być fajna robota. Innym - wiem choćby po sobie - towarzyszy jakiś margines błędu; w końcu skądeś wzięło się powiedzenie: nie myli się ten, kto nic nie robi.
  A tu jest inaczej. Robota, tak wiele roboty (jak u Broniewskiego o Waryńskim) i.. same sukcesy! Ciekawe zresztą, że tylko szefowi rządu udało się znaleźć jeden przykład "sprawy niewykonanej" (projekt ustawy o biopaliwach), tylko jemu wyszła realizacja zamierzeń nie na 100, a na 90 procent i tylko on przeprosił za to, co nie zostało dotąd zrobione. Taki kokiet.
       Kilkudniowa celebra rządowej "studniówki" - rozpoczęta w telewizji publicznej w niedzielny wieczór, a uwieńczona wczorajszym uroczystym posiedzeniem - może działać w sposób odwrotny do zamierzonego. Ja sam - nie będąc sympatykiem PiS, czując się źle w państwie traktowanym jako łup wojenny Kaczyńskich, a mimo to kibicując od początku premierowi Marcinkiewiczowi i jego drużynie - po tych pełnych samozachwytu obchodach nabrałem podejrzliwości zamiast wiary. Zwłaszcza, że jeśli w ogóle zauważyłem dotąd poza bogactwem zamierzeń jakieś decyzje, to raczej te pod publiczkę. Czekam na te trudniejsze, niepopularne. Trzy miodowe miesiące, to chyba aż nadto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo