Na gorąco

  Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <b><i>Oficjalnie, publicznie i prosto z mostu popieram pomysł profesora toruńskiej uczelni o. Rydzyka, jednego z czołowych publicystów telewizji o. Rydzyka oraz komentatora radia ojca Rydzyka, Jerzego Roberta Nowaka, który wezwał do publikowania "czarnych leksykonów", z których wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego, co chcą wiedzieć, a boją się zapytać, o kandydatach do samorządów, bo wybory za pasem.
       Oficjalnie, publicznie i prosto z mostu popieram pomysł profesora toruńskiej uczelni o. Rydzyka, jednego z czołowych publicystów telewizji o. Rydzyka oraz komentatora radia ojca Rydzyka, Jerzego Roberta Nowaka, który wezwał do publikowania "czarnych leksykonów", z których wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego, co chcą wiedzieć, a boją się zapytać, o kandydatach do samorządów, bo wybory za pasem.
  Wedle pomysłodawcy w spisach znaleźć się winny tak istotne informacje, jak to, czy dany osobnik był w komunistycznych organizacjach młodzieżowych, w (przepraszam za wyrażenie) PZPR oraz czy chodzi do kościoła i dlaczego tak rzadko.
       To są, oczywiście, sprawy fundamentalne, jednak aby nasz wybór był jedynie słuszny, musimy o kandydatach wiedzieć jeszcze więcej. Dlatego uprzejmie wnoszę, abym w nowakowych leksykonach mógł wyczytać także: dlaczego kandydat uważa, że Radio Maryja jest głosem każdego Prawdziwego Polaka? Czy - jego zdaniem - tak naprawdę rządzą u nas masoni, syjoniści, czy raczej płatne kapitalistyczne pachołki? Czy wrogów ludu warto resocjalizować? Jak długo należy myć rękę po przywitaniu się z byłym komuchem - a) godzinę, b) do rana, c) nie myć, tylko odciąć? Czy jeszcze bije żonę? Dlaczego staruszki należy przeprowadzać wyłącznie z lewej na prawą stronę ulicy? Dlaczego "Ciao, Darwin" jest najlepszym polskim programem rozrywkowym? Na kogo głosował w ostatnich wyborach jego szwagier i co kandydat zamierza teraz ze szwagrem zrobić?
       A jak już poznamy odpowiedzi, wówczas nie będziemy mieli wątpliwości, na kim postawić krzyżyk.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo