Na gorąco

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <b><i>Krótki przegląd jednego tygodnia IV.
       Krótki przegląd jednego tygodnia IV.
       Niedziela. Roman Giertych z LPR uważa, że rozmowy PiS z różnymi partiami to "zasłona dymna" przed rozwiązaniem Sejmu.
       Poniedziałek. Wicepremier Zyta Gilowska jest za koalicją PiS - PO. Spotkanie Lecha Kaczyńskiego z liderami PO odwołano ze względu na "wypowiedzi liderów PO".
       Donald Tusk: "Jesteśmy gotowi na spotkanie z prezydentem we wtorek". Samoobrona jest za koalicją czterech partii: PiS, Samoobrony, PSL i LPR. Rozmowy PiS z liderami Samoobrony i PSL.
       Wtorek. Dalsze rozmowy PiS z Samoobroną i PSL. Przemysław Gosiewski: "Nie jest jasne, czy Andrzej Lepper będzie pełnił jakiekolwiek funkcje rządowe". Krzysztof Filipek z Samoobrony zrywa rozmowy z PiS. Premier Kazimierz Marcinkiewicz: "Wcześniejsze wybory będą korzystne dla PiS. Andrzej Lepper z Pekinu deklaruje wolę współuczestnictwa w koalicji z PSL lub LPR. Rozmowy PiS-Samoobrona-PSL zostały przełożone na środę. Mediacja liderów PO z prezydentem Lechem Kaczyńskim niczego nie zmieniła.
       Środa. Gosiewski zrywa rozmowy z Samoobroną. Po południu zostają one wznowione "w dobrym klimacie". A po spotkaniu z PSL Gosiewski mówi, że wszystko jest na dobrej drodze do koalicji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ujawnia tzw. plan stabilizacyjny na 6 miesięcy. Wykluczył wicepremierostwo Leppera. Krzysztof Filipek: "Dalsze rozmowy z PiS "nie mają sensu". LPR oświadcza, że jest gotowa rozmawiać z PiS.
       Czwartek. Donald Tusk: "Nie mam zamiaru odpowiadać na nieustanne zaczepki Jarosława Kaczyńskiego. Pakt stabilizacyjny to sprytna zagrywka".
       Piątek. Rozmawiają, rozmawiają niby łaskawszym językiem.
       Czy Pan, Panie Kowalski, coś z tego rozumie?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo