Na gorąco

  Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od czasu do czasu (ale z reguły dopiero po wyborach) powraca temat Senatu. Ma być? A może zlikwidować? Mówi się o nim "izba refleksji". Powiada się, że służy do prostowania błędów sejmowych. Wypomina, że dużo kosztuje. Wczoraj SLD udowodnił, iż jednak może okazać się przydatny.
       Jeśli nie Polsce, to partii, jako luksusowe miejsce zesłania weteranów, których już wypada przetoczyć na boczny tor, bo psują tzw. ogólny wizerunek, a jeszcze nie wypada - z różnych powodów - formalnie odesłać do historii. Ciekawe będzie to jesienne kryterium, w którym miejsce na liście przestanie mieć znaczenie, w którym ważyć będą przynależność partyjna i sam człowiek; może okazać się, iż te wybory staną się pożegnaniem z polityką dla Oleksego, Millera, Jaskierni i jeszcze kilku innych. Sądzę, że Olejniczak i jego ludzie w pełni świadomie poszli na takie rozwiązanie; jakikolwiek nie byłby efekt senackich wyborów, to i tak im się opłaci.
       Ale to nie jest żadna sensacja, taki manewr można było przewidzieć. Prawdziwą sensację znaleźć dziś można na stronie trzeciej "Pomorskiej" : UFO wylądowało w burakach!
       My, dzieci przełomu tysiącleci, już zdołaliśmy oswoić się z tym, że kosmici lądują w zbożu. Ledwie zaczynało rosnąć na polach, a już ich właściciele z niepokojem patrzyli w niebo, czy im coś nie wygniecie kółek. Nikt nie pytał, dlaczego UFO lekceważy inne uprawy, których przecie u nas dostatek. I wreszcie buraczane lądowisko stało się faktem dokonanym. Wielu dotąd uważało, że tylko wygnioty zbożowe są malownicze. Niesłusznie. Kółka w okopowych też są śliczne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo