Na gorąco

  Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>O ile pamiętam jednym z celów Ministerstwa Infrastruktury miało być pilnowanie, żebyśmy mieli autostrady. Okazało się to zbyt trudnym zadaniem dla resortu. Efekt jest taki, że autostrad mamy co kot napłakał, a ministerstwo zostało i - co gorsza - usiłuje znaleźć sobie tematy usprawiedliwiające swe istnienie. W dzisiejszej "Pomorskiej" możemy przeczytać (na str. 3), jak to robi: wymyśliło, że w kawiarenkach internetowych mają być tajne kancelarie z tajnym kancelistą na etacie.
       O ile pamiętam jednym z celów Ministerstwa Infrastruktury miało być pilnowanie, żebyśmy mieli autostrady. Okazało się to zbyt trudnym zadaniem dla resortu. Efekt jest taki, że autostrad mamy co kot napłakał, a ministerstwo zostało i - co gorsza - usiłuje znaleźć sobie tematy usprawiedliwiające swe istnienie. W dzisiejszej "Pomorskiej" możemy przeczytać (na str. 3), jak to robi: wymyśliło, że w kawiarenkach internetowych mają być tajne kancelarie z tajnym kancelistą na etacie.
       Głupota w stanie czystym ma wiele uroku. I chociaż często dostrzegamy ją wokół, to najczęściej jakby trochę zamaskowaną, wstydzącą się siebie, szukającą usprawiedliwienia. A w sprawie tych kancelarii wyszła na światło dzienne i dumnie pręży przed publicznością jedyny zwój mózgowy: "oto ja, cała ja".
       Nie ulega wątpliwości, że ten urzędniczy okaz (chyba, że była to erupcja kolektywnej głupoty), który rzecz wymyślił, nigdy nie był w żadnej kawiarence internetowej. Pewnie jednak powinien mieć choćby mgliste pojęcie o ochronie prywatnej korespondencji i prywatności - w ogóle. A nie ma, skoro proponuje działania naruszające te elementarne prawa obywatelskie. Pomijam fakt, że naruszające także elementarne poczucie zdrowego rozsądku, bo to pojęcie, w naszym Ministerstwie Dziwnych Kroków, jest na urlopie bezpłatnym.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo