Na gorąco

  Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nałogowiec ma źle i smutnie. Palacz musi zapalić, alkoholik wypić, hazardzista zagrać, a Antoni Macierewicz powiedzieć, co znalazł w cudzej teczce.
       Bo się udusi, jak tego z siebie nie wyrzuci.
       O uzależnieniu posła wiemy co najmniej od czasu pamiętnej listy nazwanej jego imieniem, na której znalazły się nazwiska rzekomych agentów esbeckich. Padł przez to rząd mecenasa Olszewskiego, a kolejni następcy Wielkiego Inkwizytora jeden za drugim przegrywali procesy wytaczane przez pomówionych i publicznie przepraszali ich za nie swoje winy. On sam cierpiał, bo - odstawionemu na boczny polityczny tor - odcięto kontakt z teczkami.
       Pozbawiony papierosów palacz skręci fajkę z trawy, pijak łyknie denaturat, hazardzista zagra w bierki. Macierewicz dopadł teczkę milionera. I publicznie się zachłysnął, aż po przeponę: "są sugestie współpracy Kulczyka z SB".
       Uff! Ulżyło. Jak dobrze.
       Tylko dlaczego profesor Kieres najpierw wścieka się na biednego nałogowca i mówi, że więcej żadnych teczek nie da, a dnia następnego oznajmia, iż komisja dostanie wszystko o co poprosi? Są dwie możliwości: albo sam jest uzależniony od władzy (przyszłej), albo chorego mu żal.
       Karierowicz albo humanista. Audiotele czeka.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo