Na gorąco

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Liderzy SLD zaapelowali wczoraj około godziny 13.40 do szefa SdPl Marka Borowskiego, aby zrezygnował z kandydowania na prezydenta. Dwa kwadranse później Borowski oświadczył, że dziś oficjalnie ogłosi swój prezydencki program. Ma nawet hasło - "Polska równych szans!".
       To koniec złudzeń związanych z przyszłością polskiej lewicy. I koniec jej marzeń o udziale w rządach w najbliższych latach.
       Do liderów obu konkurencyjnych partii nie dotarło przez dwa ostatnie lata, że ich czas się definitywnie skończył. Gdyby byli sprytni (jak poprzednicy z PZPR pod koniec lat 80.), wylansowaliby młodego, dynamicznego człowieka, nową twarz na wzór wczesnego Kwaśniewskiego.
  Wówczas mieliby szanse na przetrwanie. Tymczasem zarówno Oleksy, Janik, jak i Borowski z Celińskim nie rozumieją, że "w tym gronie" nie zdziałają już nic. Lewica generacji Siwca czy Zdrojewskiego to już tylko zapyziały skansen minionej świetności. A "Polska równych szans" ? Mój Boże - to slogan, w który uwierzylibyśmy może jeszcze w 1995 roku. Dziś nikt już się na to nie nabierze. Czy Borowski naprawdę sądzi, że kapitalizm daje równe szanse? Szanse w ogóle - zgoda. Ale nie wszystkim, i nie po równo.
       Myślę, że polityk formatu Borowskiego to rozumie. Tylko nie mówi o tym głośno, bo za wszelką cenę chce zostać prezydentem. A nie - sumieniem lewicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo