Na gorąco

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wydaje się to tak niewiarygodne, że aż nieprawdziwe. Oto jeden z regionalnych urzędników samorządowych województwa powiedział wczoraj "Pomorskiej", że - cytuję: "Jest pomysł, by powołać komitet honorowy budowy imienia Jana Pawła II, ale nie wiemy jeszcze czego"...
       Wyścig inicjatyw mających uczcić pamięć zmarłego papieża przekracza już, moim zdaniem, granice zdrowego rozsądku. Miasta, wsie i przysiółki licytują się, kto godniej uświęci pamięć wielkiego Polaka. W Warszawie myśli się np. o postawieniu pomnika papieża na pl. Piłsudskiego. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie przenieść monument Marszałka w inne, skromniejsze miejsce, choć twórca XX-wiecznego państwa polskiego wcale nie zasługuje na tak dziwaczną eksmisję.
  Naczelny architekt stolicy zastanawia się bowiem nad "czymś wyjątkowym, co będzie widoczne z dalszej perspektywy". Nie zdradza wszakże czy chodzi o perspektywę duchową, czy tylko tę przestrzenną. To "coś" byłoby uzupełnieniem pomysłu prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego, który niezależnie od tego chce powołać Instytut Jana Pawła II, propagujący naukę papieską.
       W Sopocie, jak słyszę, imieniem papieża zamierzają nazwać molo, co wydaje mi się co najmniej niestosowne. W Toruniu zaś chcą budowy drugiego pomnika papieża, bo ten który już stoi - nie oddaje w odpowiedni sposób jego wielkości.
       Natomiast ja będę się upierał, że najpiękniejszym pomnikiem Jana Pawła II w regionie jest budowana od kilku lat w Bydgoszczy nowoczesna szkoła jego imienia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo