Na gorąco

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>S</i>kandalicznie fałszywe tony wkradają się do najpiękniejszego polskiego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Katolicka Telewizja Trwam, a także niektórzy księża, z uporem godnym lepszej sprawy starają się obrzydzić Polakom największą akcję charytatywną w tej części świata.
       A manipulacja jest godna najgorszych czasów PRL. Oto Telewizja Trwam nadaje film, z którego wynika, że miliony złotych zbierane przez setki tysięcy wolontariuszy WOŚP przeznaczane są na organizację "bezbożnego" Przystanku Woodstock. Wczoraj Jurek Owsiak nie wytrzymał. Zapowiedział skierowanie pozwu przeciw manipulacjom katolickiej stacji, bo - jak powiedział - "bariera śmiechu już pękła".
       Myślę, że pękła przede wszystkim bariera przyzwoitości tych świętszych od papieża katolików. Nie pojmuję, jak można kwestionować uczciwość akcji, dzięki której żyje w zdrowiu wiele tysięcy dzieci!? I gdyby nawet Jurek ze swoją orkiestrą uratował tylko jedno życie - warto było grać. A tak na marginesie: w ubiegłym roku muzykom WOŚP udało się zebrać 27 milionów złotych. Natomiast kościelne wydawnictwo Stella Maris wyłudziło od skarbu państwa 65 milionów.
       Jurek, grajcie do końca świata! I o jeden dzień dłużej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo