Na gorąco

  Jan Raszeja

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>I tak, po raz kolejny, okazuje się że życie peerelowskie było bez porównania prostsze, aniżeli w III Rzeczypospolitej. W tamtych slodko- gorzkich czasach nie ulegało wątpliwości, iż za kryptonimem "Pierwszy" krył się partyjny sekretarz stosownego szczebla. A dziś pierwszych mamy w bród i po uszy.
       I tak, po raz kolejny, okazuje się że życie peerelowskie było bez porównania prostsze, aniżeli w III Rzeczypospolitej. W tamtych slodko-gorzkich czasach nie ulegało wątpliwości, iż za kryptonimem "Pierwszy" krył się partyjny sekretarz stosownego szczebla. A dziś pierwszych mamy w bród i po uszy.
       Być może jednak prezydenta miał na myśli dr Kulczyk rozmawiając z płk.
  (czy może już generałem, bo awans za skuteczne robienie nam wody z mózgu się należy) Ałganowem. W tym wypadku wierzę autorowi osławionej notatki, oficerowi wywiadu, nie mającego - w odróżnieniu od pana Giertycha - interesu w pakowaniu Aleksandra Kwaśniewskiego w każde przydrożne bagno. A - jeśli nawet - co z tego wynika?
       O tym, że Jan Kulczyk zna prezydenta nie tylko z telewizji i gazet, wie każdy. Mógł więc (choć sam temu zaprzecza) wesprzeć się nim podczas rozmowy, aby - jeśli notatka oddaje prawdziwie jej przebieg - przekonać Rosjanina do interesu. Jednak to wcale nie świadczy o tym, iż ten "Pierwszy" wiedział o wiedeńskim handelku Rafinerią Gdańską, upoważniał Kulczyka do czegokolwiek. Rzecz wydaje się niewiarygodna tym bardziej, że nie zarejestrowano jakichkolwiek wysiłków Kwaśniewskiego, aby to przedsiębiorstwo wpadło w rosyjskie ręce.
       Krótko: ta notatka to o wiele za mało, aby polskiego prezydenta choćby tylko posądzić o zdradę stanu.
       Ale wiem, że trafią się gotowi grać tym dokumentem jeszcze długo.
       Już wychodzą na swoje błotniste boisko.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo